Lauren Oliver’ın Panic dizisinin hayat bulması için hayranların artık fazla beklemesi gerekmiyor. Kitaptan uyarlanan orijinal Amazon dizisi “Panic”in nihayet belirli bir çıkış tarihi bulunuyor.

Amazon’a göre ‘Panic’in 1. sezonu, 28 Mayıs Cuma günü Prime Video’da 10 bölümle prömiyer yapacak. Dizide Heather Nill rolünde Olivia Welch, Dodge Mason rolünde Mike Faist, Natalie Williams rolünde Jessica Sula, Bishop Mason rolünde Camron Jones, Ray Hall rolünde Ray Nicholson ve Şerif Cortez rolünde Enrique Murciano yer alacak.

Panic’in yaratıcısı Lauren Oliver, aynı zamada serinin yazarlığını ve baş yapımcılığını üstleniyor. Ayrıca baş yapımcılığını Joe Roth, Jeff Kirschenbaum ve Adam Schroeder üstleniyor. Lynley Bird ve Alyssa Altman, ortak yapımcılar olarak görev yapıyor. Panic, Amazon Studios tarafından üretilmektedir. 1. sezonda 10 bölümün yayınlanacağı biliniyor.

Amazon Prime Video’nun Panic dizisi için yayınladığı posteri ise şöyle:

Panic

Deadline’ın bildirdiğine göre Amazon, pilot siparişi verdikten sonra 2019’da Panic televizyon dizisine yeşil ışık yaktı.

Lauren Oliver, kitaplarının uyarlamalarına aslında pek de yabancı değil. Daha önce Before I Fall adlı kitabı 2017 yılında Open Road tarafından üretilmişti.

Oliver, 2019’da Deadline’a yaptığı konuşmada “Amazon’un kapsamını yeni ortaya çıkan yetişkinlik hikayelerini içerecek şekilde genişletmesi ve Panic’in ilk nesilleri arasında olacağı için minnettarım” dedi. “Bu benim şimdiden en sevdiğim proje oldu: uzun, heyecan verici zorlu ve son derece dönüştürücü. Ve daha ön prodüksiyona bile başlamadık!”

Panic kitabı 2014 yılında yayınlandı. Kitap, küçük bir Teksas kasabasında geçiyor. Son sınıf öğrencileri her yıl hayatlarında büyük değişim yaşatan parayı kazanmak ve bu küçük kasabadan kurtulmak için yasa dışı bir oyuna katılıp hayatlarını tehlikeye atarlar. Bu yıl artık oyun daha büyük ve daha tehlikeli bir hale gelir.Oyuncular en derin ve karanlık korkularıyla yüz yüze gelip kazanmak için ne kadar riske gireceklerine karar vermek zorunda kalır.

Oliver ayrıca popüler bir YA üçlemesini başlatan Delirium’u da kaleme aldı. Oliver, yazarlığın yanı sıra Glasstown Entertainment’ın kurucularından biridir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like