Uzun süredir ertelenen Warner Bros. filmi Fantastik Canavar 3’te bir aksilik daha yaşandı. Bir ekip üyesinin COVID testinin pozitif çıkmasının ardından filmin çekimleri durduruldu.

Fantastik Canavarlar serisi son yıllarda bir dizi başarısızlıkla karşı karşıya kaldı. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları  2018’de çıktı ve üçüncü bir filmin gelmesi bekleniyordu. Kötü eleştire maruz kaldıktan ve gişede zayıf bir performans gösterdikten sonra Fantastik Canavarlar 3’ün senaryosu yeniden yazılmaya başlandı ve filmi, çıkış tarihi olarak düşünülen Kasım 2020 tarihinden geriye itti.

Fantastik Canavarlar 3’ün çekimleri daha sonra Mart 2020’de başlayacaktı, ancak salgın nedeniyle tekrar ertelendi. O zamandan beri film, transfobik yorumları için Harry Potter  yazarı JK Rowling’e karşı aldığı tepki de dahil olmak üzere bir dizi başarısızlıkla karşı karşıya kaldı. Film nihayet Eylül 2020’de çekime başladı ve sadece birkaç ay sonra Johnny Depp, eski eşi Amber Heard ile devam eden yasal mevzuları nedeniyle filmden çekildi.

Yapılan haberlere göre, bir ekip üyesinin COVID testinin pozitif çıkmasının ardından çekimler duraklatıldığından, film bir kez daha başarısızlıkla sonuçlandı. Güvenlik yönergelerine göre, film prodüksiyonun muhtemelen en az iki hafta süreyle kapatılması gerekiyor.

Ne yazık ki, bunun gibi olaylar, salgının ortasında büyük bir film çekmeye çalışan sektör için yeni normalin bir parçası. Los Angeles’taki bazı prodüksiyonlar, Ocak ayı başlarında bölgedeki vakalar yükseldiği için durdurulmaya zorlandı. Yine de birçok prodüksiyon aksamadan devam ediyor, ancak Fantastik Canavarlar 3  gibi büyük projeler, büyük ölçekli olmanın ek engeliyle karşı karşıya kalıyor. Filmin oyuncu kadrosu ve ekibi, ortalama prodüksiyondan daha fazla olduğu için virüse karşı daha hassas bir durum ortaya çıkıyor.

Şu an itibariyle, bu son gecikmenin Fantastik Canavarlar 3’ün çıkış tarihini etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. Filmin Temmuz 2022’de gösterime girmesi planlanıyor, bu nedenle bu gerilemenin filmin 2023’e geri çekilmesine neden olması şu an pek muhtemel değil. Warner Bros. mümkünse böyle bir durumdan kaçınmak istiyor çünkü seriye olan ilginin azalması zaten şirket ve film için büyük bir endişe teşkil ediyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like