John McCain’in hayatını ve siyasetteki onlarca yıllık kariyerinin anlatılacağı bir biyografik film yapılacak. Prodüksiyon şirketi Stampede Ventures, Arizona’da siyasi danışmanlık yapan ve McCain’in arkadaşı Mark Salter tarafından yazılan bir biyografi olan “The Luckiest Man: Life With John McCain” kitabı için hak talep etti. Şirket, bu yazıyı uzun metrajlı bir filme uyarlamayı planlıyor.

Salter, biyografik filmin senaryosunu televizyon yapımcısı Craig Turk (“The Good Wife”, “FBI”) ile birlikte yazıyor. Film, McCain’in ailesinin desteğiyle yapılıyor. John McCain’in eşi Cindy McCain, projede yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Cindy McCain yaptığı açıklamada, “John’un hikayesi, kendi çıkarından daha büyük amaçlara hizmet etme konusunda inanılmaz bir kahramanlık hikayesi” dedi. “Bunu hikayeyi anlatmanın tam da sırası. Onun hayatını ve mirasını paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyım ve bu filmin dünyanın dört bir yanındaki kişiler için muazzam bir ilham kaynağı olacağını biliyorum” diye ekledi.

Greg Silverman ve Stampede Ventures ile iş birliği içinde prodüksiyon yapan Turk, McCain’in 2000 başkanlık kampanyasında baş hukuk müşaviri olarak görev aldı.

Turk, “John McCain için çalışmak profesyonel hayatımın en büyük gururlarından biriydi” dedi. “Hayatını beyaz perdeye taşımak ve bunu Greg, Mark ve Cindy kadar hayran olduğum insanlarla yapma fırsatına sahip olmak inanılmaz bir ayrıcalık.”

Mark Salter “John McCain’in hikayesini otuz yıldır anlatmaya yardım ediyorum. Bunu şimdi de bir filmde anlatmak için Craig, Greg ve McCain ailesiyle çalışmak özel bir ayrıcalık olacak” diye ekledi.

Stampede Ventures şirketinin kurucusu ve CEO’su Greg Silverman, McCain’in hikayesini sinematik olarak anlatmayı bir “onur” olarak nitelendirdi. Stampede, filmde kullanılmak üzere “The Luckiest Man” ile birlikte McCain ve Salter’ın iki kitabını daha seçti: “Faith of My Fathers” ve “Worth the Fighting For”.

Silverman, “Başarılı yapımcı Craig Turk ile işbirliği yapmak uzun zamandır istediğim bir şeydi. Amerika’nın en büyük kamu görevlilerinden birinin ve demokratik sistemimize inananların hikayesini anlatmak için çok heyecanlıyız. Bu ilham verici Amerikan hikayesini ortaya koymak için ailesi ve sevdikleriyle birlikte çalışarak John McCain’in cesaretini ve karakterini onurlandırmak Stampede Ventures için bir gururdur” dedi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like