Kan, nefret, ihtiras, mafya filan. Seviyoruz böyle şeyleri. Her yerde “dünya barışı” desek de vurdulu kırdılı, racn kesmeyip kafa kesen filmlerin yeri ayrıdır biz de. Tabii böyle şeyler sadece filmlerde olsun, amin. Soygunlar olsun, mafya peşine düşsün, dark side’ geçelim diyenler için en güzel 15 mafya filmi.

The Godfather – Baba (IMDB: 9,2/10)

Al Pacino’nun efsane filmlerinden olan Baba filmi, aslında 3 filmden oluşan bir seri film. İlk filmde İtalya’dan Amerika’ya göç etmiş Don Corleone ve ailesinin yokluktan mafya imparatorluğuna gelişi anlatılıyor.

Good Fellas – Sıkı Dostlar (IMDB: 8,7/10)

Üç arkadaş olan Henry, Jimmy ve Tommy bir plan yaparak soyguna kalkışır. Fakat gözü yükseklerde olan iki arkadaş, soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya dünyası içinde yükselmeye başlarlar. Bu şekildeki bir hayat Henry’yi olumsuz etkiler ve bir şeyler yapması gerektiğini düşünür.

Donnie Brasco – Köstebek (IMDB: 7,8/10)

FBI ajanı olan Joe Pistone, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmaktadır. Tuhaf olan şu ki artık kendisi de oynadığı Donnie Brasco rolüne inanmaya başlar. Ve git gide tüm hayatını değiştirecek bir açmaza doğru gider.

Casino (IMDB: 8,2/10)

Gece hayatı ve kumarhaneleriyle ünlü Los Angeles’ta kumarhane sahibi olan Ace Rothstein, işini düzgün yapan ve diğer kumarhane sahipleri ile arasını iyi tutmaya çalışan biridir. Ancak, yakın arkadaşı Nicky’i işe alınca bu durum değişir ve başarılı iş hayatı tepetaklak olma yoluna girer.

Gangs Of New York – New York Çeteleri (IMDB: 7,5/10)

Amerika’nın yerlilerinden oluşan bir çete ve bu bölgeye sonradan göç etmiş olan İrlandalı Katolikler’den oluşan bir çete arasında şiddetli bir savaş sürer. Bu kanlı savaş sırasında İrlanda çetesinin lideri öldürülür ve oğlu da ölümüne tanık olur. Oğlu Amsterdam Vallon da babasının intikamını almak için harekete geçer.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like