Norveçli yönetmen Erik Poppe‘nin bir sonraki filmi Edvard Munch‘ın The Scream tablosunu yaratma sürecini konu alan bir drama olacak.

Yalnızlık ve melankoli temalı eserleriyle ünlü Norveçli ekspresyonist ressam Edvard Munch, başyapıtı kabul edilen dünyanın en ünlü tablolarından The Scream’i 1893 yılında ve henüz 30 yaşındayken yapmıştı.

“Sanat tarihinin en ikonik resimlerinden biri ve bu film onun resmi yapmasından aylar öncesinin dramatik bir hikayesi.” diyor Poppe film için. Aslında bu projenin birkaç senedir aklında olduğunu da ekliyor. Şu an senaryoyu yazma aşamasında olan Poppe; filmin Berlin, Paris, Oslo‘da çekileceğini ve bütçenin en az 10 milyon dolar olacağını duyurdu. Filmin vizyon tarihinin ise 2020’den erken olması beklenmiyor.

Poppe, ayrıca filmin tipik bir biyografi filmi olmayacağını, ünlü ressamın hayatının sadece birkaç ayına odaklanacağını açıkladı.

“Bu sadece sanatseverlere hitap eden bir hikaye değil; günümüz ile alakalı. Birinin inandığı bir şey uğruna ne kadar ileriye gidebileceğini gösteriyor. Romantik bir hikaye değil, dürüst bir hikaye.”

Bir yanıt yazın
You May Also Like