Stephen King’in distopik korku romanından uyarlanan “The Running Man” adlı filmi Paramount Pictures şirketi aracılığıyla yönetmesi için Edgar Wright seçildi.

1982’de yayınlanan “The Running Man”, aslen King’in takma adı Richard Bachman altında yazılmıştır. Hikaye, ekonominin harabeye döndüğünü ve şiddetin dramatik bir şekilde arttığını gören 2025 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor. 1982 romanı, tek amacın hayatta kalmak olduğu bir reality TV oyununu kazanmaya çalışan bir adamı konu alıyor.Kitap, Paul Michael Glaser tarafından yönetilen ve Arnold Schwarzenegger’in yer aldığı 1987 filmine pek sadık kalmadan uyarlandı ve bu yeni film de 1987 yapımı filmin bir devam filmi niteliğinde olmayacak. Gelecek filmin kaynak malzemeye daha sadık kalması bekleniyor. Filmin oyuncu kadrosu ise henüz belirlenmedi.

Simon Kinberg , Wright’ın Complete Fiction’dan Nira Park ve Genre Films’den Audrey Chon’un yanı sıra Kinberg’in Genre Films afişi aracılığıyla filmin prodüksiyonunu yapacak. Kinberg, uzun ilişkilerine dayanarak bu fikri Emma Watts’a getirdi ve ardından Kinberg, Wright’a teklif sundu. Yapımcı çok seçici olsa da, yeni bir The Running Man olasılığı onun ilgisini çekmişti.  O kadar ki herhangi bir filmi yeniden yapıp yapamayacağı sorulduğunda, o filmi seçecekti. Bu  olay 2017’de yaşandı. Şimdi ise gerçek oldu.

Michael Bacall, senaryoyu Wright ile birlikte yazdığı bir hikayeden kaleme aldı.

King’in korku ve bilim kurgudan suç ve fanteziye kadar çeşitli türlerdeki romanları, filmler ve televizyon şovları için zengin materyal olmuştur. En başarılı olanlar arasında “Carrie”, “The Shining”, “It” ve devam filmi “It: Chapter Two” oldu. Paramount, King’in 1983 tarihli kitabına dayanarak yakın zamanda “Pet Semetary”i uyarladı.

Geçmiş projeleri arasında “Shaun of the Dead”, “Hot Fuzz” ve “Baby Driver” da bulunan Wright, kısa süre önce müzik belgeseli “The Sparks Brothers”ı sanal Sundance Film Festivali’nde ilk kez sahneye koydu.

Wright’ın çıkarmış olduğu en son filmi, psikolojik gerilim filmi “Last Night in Soho” da Anya-Taylor Joy, Thomasin McKenzie ve Matt Smith rol alıyor. Bu yıl içinde piyasaya çıkması planlanıyor.

Wright, Bacall ve Park, CAA tarafından temsil edilmektedir.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like