Barack Obama, Kanadalı rapçinin Obama’nın biyografik filminde daha önce rol olmak için gönüllü olan Drake’e onay verdi.

ABD’nin eski başkanı Barack Obama, kendi hayatıyla ilgili bir biyografik filmde kendisinin Drake tarafından oynanmasından mutluluk duyacağını söyledi. Drake, müzikteki muazzam başarılarıyla en iyi rapçi olarak bilinse de, hayranları onun Degrassi: The Next Generation’da önemli bir rol oynayarak oyunculuk hayatına başladığını hatırlayacaktır. Ayrıca, Anchorman 2: The Legend Continues ve Think Like a Man Too da dahil olmak üzere çeşitli filmlerde ara sıra başka rollerde de yer almıştı.

Yakın zamanda yaptığı bir röportajda Obama, hayatı hakkında çekilmesi muhtemel olan bir biyografik film hakkında konuştu. Özellikle Drake’in filmde oynaması hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, oyuncu ve müzisyeni övdü ve görünüşe göre oyuncu kadrosuna yeşil ışık yaktı.

“Şunu söyleyebilirim ki, Drake istediği her şeyi yapabilir gibi görünüyor. Yani, kendisi oldukça yetenekli biri. Daha da önemlisi, Drake’in ev halkımın onayını aldığını düşünüyorum. Malia ve Sasha’nın bundan memnun olacağını düşünüyorum.”

Bir filmde Drake’in Obama’yı oynaması konusu aslında 2010 yılına kadar uzanıyor. O zamanlarda Drake, rolü oynamak için gönüllü olduğunu söylemişti. Şimdi ise bu projenin yakında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Drake, önceki yıllarda şunları söylemişti: “Umarım biri yakında Obama’nın hayatı hakkında bir film yapar çünkü onu oynayabilirim”.

“Onu ne zaman televizyonda görsem, kanalı değiştirmiyorum, kesinlikle tüm dikkatimi veriyorum ve sesinin tınısını dinliyorum. Beni tanıyan birine sorarsanız, analizlerde oldukça iyi olduğumu söyleyecektir. Çalışma modunda değilim çünkü kimse beni bir proje için aramadı. Sadece dikkat ediyorum.”

Henüz tüm hayatı ve başkanlığına odaklanan bir biyografik filmi olmamasına rağmen, Obama geçmişte başka aktörler tarafından defalarca canlandırıldı. Son olarak, The Comey Rule dizisinde Kingsley Ben-Adir tarafından canlandırılmıştır. Ayrıca Parker Sawyers tarafından 2016 romantik drama filmi Southside with You’da canlandırıldı. Filmde ayrıca Michelle Obama, Tika Sumpter tarafından canlandırıldı. Obama, Saturday Night Live’da Fred Armisen tarafından eskizlerde resmedildi.

Bu sırada Drake, son yıllarda oyunculuk kariyerinden çok müziğine odaklanıyor. Altıncı stüdyo albümü Certified Lover Boy’un Ocak 2021’de OVO Sound ve Republic Records aracılığıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like