in

Yeni “Star Trek” Filmi Haziran 2023’te Beyaz Perdeye Gelecek

Yeni bir gizemli Star Trek filmi Haziran 2023’te resmen sinemalara geliyor. Paramount ve Bad Robot, 2009 yılında JJ Abrams’ın yönetmenliğiyle popüler uzay filmi serisini yeniden başlattı. Yeni  Star Trek serisinde Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana ve daha çok fazlası rol aldı. 2016 yılında Star Trek Beyond’un piyasaya sürülmesiyle seriye olan ilgi azalmış gibi görünüyordu.  Star Trek Into Darkness’tan 100 milyon dolardan fazla kazanan üçleme en düşük gişe toplamıyla kapatıldı.

Star Trek Beyond’un sona ermesinden bu yana  Paramount, serinin büyük ekranda bir sonraki adımda ne yönde ilerlemesi gerektiğini düşünüyor. Seri, Star Trek: Discovery,  Picard ve diğer birçok canlı aksiyon ve animasyon şovu ile küçük ekranda büyümeye devam ediyor. Bunun yanı sıra, Quentin Tarantino, SJ Clarkson, Noah Hawley ve daha fazlasıyla yeni filmler üzerinde çalışıldı. Projelerin bolluğu, Star Trek 4 için yeni fikirler ve yeni bir oyuncu kadrosuna sahip olacak maceraları içeriyor. Paramount, bundan sonra hangi hikayenin geleceğini açıklamamış olsa da, şimdi en azından ne zaman çıkacağını biliyoruz.

Paramount dün yakında çıkacak olan film listesinde birden fazla değişiklik yaptı ve buna yeni bir Star Trek filminin duyurusu da dahil edildi. Başlıksız film 9 Haziran 2023’de gösterime girecek.

Bu yeni Star Trek filminin duyurusu, Paramount’un yeni bir film senaryosu üzerinde çalışması için Star Trek: Discovery yazarı Kalinda Vazquez’i işe almasından yalnızca bir ay sonra geldi. Quentin Tarantino ve Noah Hawley, filmlerinin yakında çıkacağına dair şüphelerini dile getirirken, SJ Clarkson, Star Trek söylentileri ortaya çıktığından beri başka projelere  katıldı. Bu yeni  Star Trek filmi Vazquez’in senaryosuna dayanıyorsa, ilk raporlar onun orijinal bir fikir olduğunu iddia etti.

Şimdi, Star Trek yakın gelecekte resmen beyazperdeye döneceğine göre, Paramount’un franchise’a olan ilgiyi yeniden canlandırıp canlandırmayacağını görmek heyecanlı olacak. Star Trek’in büyük bir hayran kitlesine sahip olduğuna şüphe yok, ancak filmler hiçbir zaman büyük gişe hasılatı yapamadı. Paramount, gişe potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bir sonraki filmin bütçesini son üçlemeden daha düşük tutmayı tercih edebilir.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Falcon & Winter Soldier’ın Yeni Bölümünde Sürpriz Bir MCU Karakteri Yer Alacak

Vikings Starı Peter Franzén, İskandinav Gerilim Dizisi ‘Helsinki Syndrome’da Başrolde Yer Alıyor