Yüksek doz uyuşturucudan dolayı bir süredir rehabilitasyon merkezinde tedavi gören Demi Lovato, rehabilitasyondan çıktığından beri pek göz önünde bulunmuyordu. Lovato, 4 Ocak 2019 günü Instagram’da karşısına çıkan Game of Sultans oyununun reklamı ile adeta çılgına dönerek Instagram hikayelerinde bu konu hakkında söylenmesi gereken her şeyi açıkça söyleyerek eleştirdi.

Neden bu kilosundan dolayı karşısındaki kişiyi utandırma nitelikli boktan şey benim önüme çıktı? Bu reklamla ilgili birçok yanlış şey var. 1. Her kiloda ‘güzel’ olabilirsiniz. Bu, sürekli kilo vermemize neden olan toplumsal baskılardan kolayca etkilenen ve özellikle yeme bozukluğu olan kişiler için oldukça yaralayıcı. Özellikle yeme bozukluğunda her şey ‘kontrol’ ile alakalı. Bu yüzden, Instagram, lütfen bu boktan şeyi benim ve bu mide bulandırıcı reklamdan kolaylıkla etkilenebilecek insanların ana sayfasından uzak tut. Sizlerin bu reklama uygulamanızda olmasına izin vererek insanların zihinsel sağlık ve zihinsel hastalıklarının olabileceğinin farkına varmanızı istiyorum. Ayrıca oyuna da yazıklar olsun.

Lovato’nun bu paylaşımlarından sonra Instagram’ın yetkilileri ünlü magazin kaynağı TMZ’e ulaşarak, özürlerini ilettiler.

Instagram olarak üzgünüz. Bu reklama yanlışlıkla izin verildi. Reklamı tekrar gözden geçirdik ve insanların gelecekte ana sayfalarına gelecek bu reklamı kaldırttık.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like