Netflix’in Geeked Week etkinliğinde bir sürpriz geldi. Online izleme platformunun sevilen yapımlarından biri olan Dark, yeni bir bomba patlatıyor. Ekip bu sefer farklı bir dizi ile izleyicisinin karşısına geçecek. Diziyle ilgili fragman bile yayınlandı.

Geeked Week etkinliğinin bir parçası olarak Netflix, yakında çıkacak olan Alman dizisi 1899’un ilk fragmanını yayınladı. Twitter’da yayıncı, dizinin bir sonraki takıntımız olabileceğini duyurdu.

‘Dark’ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar, ‘1899’un izleyicilerin çözmesi için eğlenceli bir bulmaca olacağını açıkladı.

1899’un konusu ve hikayesi

Hikaye, New York’a giderken okyanusun ortasında başıboş bir gemiyle karşılaşan bir grup Avrupalı göçmenin etrafında dönüyor. Avrupalı göçmenlerin yaşadığı olaylar dizide ele alınıyor.

İlk teaser Dark hayranlarının gizemler, merak uyandıran eserler ve semboller, şifreli bireyler, önemli tarihler ve kasvetli sinematografi ile dolup taşan hikayeyle tam anlamıyla evde olacaklarını ortaya koyuyor. Dark’ta yer alan unsurlar tanıdık gelse de, gizemlerle dolu bir hikaye pek de kötü bir şey değil. Görünüşe göre kayıp gemide neyin yaşadığına dair bazı teoriler oluşturmaya şimdiden başlayabiliriz.

Ayrıca fragman, devasa bir oyuncu kadrosuna sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Karmaşık senaryolara, etkileyici kostüm tasarımlarına ve iddialı özel efektlere uzanan 1899’un üretim değerlerini ortaya koyuyor. Hikaye açısından anlatı, gözlemin dizinin önümüze atacağı sırları ve bilmeceleri ortaya çıkarmanın anahtarı olacağını ve onu tam olarak kavramak için bakış açımızı değiştirmenin gerekli olacağını öne sürüyor. Bu yüzden yakında spekülasyon zamanı gelecek gibi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like