Erivo, Afrikalı prenses Sarah Forbes Bonetta’nın yaşamına dayanan biyografik filmin yapımcılığını üstlenecek. Benedict Cumberbatch ise filmin yürütücü yapımcılığını yapacak.

Harriet filmiyle iki kez Oscar adayı olan (en iyi kadın oyuncu ve en iyi orijinal şarkı için) Cynthia Erivo başrolde oynayacak. Ayrıca, öksüz kaldıktan ve köleleştirildikten sonra 19. yüzyıl Afrika prensesi olan ve Batı Afrika kralı tarafından Kraliçe Victoria’nın sarayına alınan Sarah Forbes Bonetta’nın hayatını anlatan filmin yapımcılığını üstlenecek.

Erivo, SunnyMarch’tan Leah Clarke ve Adam Ackland, So & So Productions’tan Rienkje Attoh ve Solome Williams ile birlikte prodüksiyon yapacak. SunnyMarch kurucu ortağı Benedict Cumberbatch yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Filmin geliştirmesi BBC Film tarafından finanse edilmektedir. Kaynak materyal olarak Walter Dean Myers’ın biyografisi At Her Majesty’s Request seçildi.

Yoruba halkının Egbado prensesi olan ve Omoba Aina olarak doğan Aina, 1850’de Kraliçe Victoria’ya “hediye edilmek” için İngiltere’ye götürüldü ve adı Sarah Forbes Bonetta olarak değiştirildi. Kraliçe’nin himayesi altında kalan Sarah, İngiliz aristokrasisinin merkezine yerleştirildi. Ancak bu, kamu incelemelerinden, kişisel acılardan ve onun güçlü, eğitimli bir siyahi kadın olduğu için temelde şüphe uyandırması nedeniyle mahkemelerin tehlikelerinden korumadı.

Film, siyahlığını, Afrikalılığını kucaklamanın ve nihayetinde aşkı bulmanın bir yolunu bulan modern, stratejik ve kararlı bir kadın kahraman olan Sarah’ın hikayesini gözler önüne serecek.

Tony, Emmy ve Grammy ödüllü Erivo, Bu yolculuğa çıkacağım için heyecanlıyım. Bu hayali gerçekleştirmeye başlayabileceğimiz bir noktaya gelmemiz uzun zaman aldı” dedi. “Nijeryalı bir İngiliz kadın olarak, şimdiye kadar tarih kitaplarından silinen bir başka Nijeryalı İngiliz kadının hikayesini anlatma fırsatını elde etmek bir onur. Bayan Sarah Forbes Bonetta, Omoba Aina, gerçekten benim bir tutkum ve onun hikayesini anlatıp ona bir ses vermek için Leah Clarke ve Rienkje Attoh gibi inanılmaz kadınlarla ortak olabildiğim için çok mutluyum. Onun hikayesine dalmak için sabırsızlanıyorum. O artık unutulan bir prensesten çıkıp hatırlanan bir prenses olacak.”

SunnyMarch’tan Leah Clarke şunları söyledi: “Böyle inanılmaz bir ekiple Sarah’nın hikayesi üzerinde çalışmak gerçekten bir ayrıcalık. Birlikte izleyicilere olağanüstü bir kadının cesur, modern bir portresini sunmayı umuyoruz. ”

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like