Cate Blanchett, Amerikan tarihinde yapılan en büyük kentsel yolsuzluktan esinlenen bir film olan “Queen Bitch and the High Horse” un yapımcılığını üstlendi.

Blanchett, Dirty Films şirketi aracılığıyla Coco Francini ve Andrew Upton’ın yanı sıra New Republic Pictures’tan Brian Oliver ve Bradley Fischer ile birlikte filmin yapımcılığını yapacak.

2019 yapımı “Troop Zero” adlı filmi yöneten ikili Bert ve Bertie, filmi Eric Matthew Brown’ın bir senaryosundan yönetecek.

“Queen Bitch and the High Horse” bir “uyarıcı hikaye” olarak tanımlanıyor ve kasabanın sevilen kişisi olan yozlaşmış devlet memuru Penny Banks’i konu alıyor. Vatandaşlık görevine olan tutkusu atlara olan sevgisine rakip olan hırslı ve güçlü bir kadın olan Banks, belediye binasının saflarını yükseltir ve kasabayı kişisel kumbarasına dönüştürür. Onu küçük rodeo pistinden Kentucky’deki çevresine kadar götürecek bir gösteri atı imparatorluğunu finanse etmek için milyonları zimmetine geçirmeye devam eder.

Filmin yönetmen koltuğuna oturacak olan Bert ve Bertie, “Bu muhteşem kaleme alınmış, ilgi çekici, komik ve şeytani filmi böylesine parlak bir ekiple ekrana getirmekten heyecan duyuyoruz. Bu filme bayılacaksınız” dedi.

“Queen Bitch and the High Horse”, Dirty Films’in New Republic ile ilk kez yaptığı anlaşması kapsamında elde edilen ilk film olacak.

Blanchett, Francini ve Upton, “Bu fantastik senaryoyu, New Republic Pictures’daki ortaklarımızla ve Bert ve Bertie’nin müthiş yönetmen ekibiyle birlikte hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz. Bu ekip, vatandaşların kendi liderlerini tanrılaştırdıklarında ya da liderlerin kime hizmet verdiklerini unuttuklarında ne olacağıyla ilgili bu yankı uyandıran filme imza atacak ve eğlenceli ve cesur vizyonlarını bu projeye kazacaklar” dedi.

Paramount ile ortak finansman anlaşması olan New Republic Pictures, şu anda “Mission: Impossible 7”, “Top Gun: Maverick”, “The Tomorrow War” ve “Coming 2 America” ​​dahil olmak üzere çok sayıda filmin yapımcılığını üstleniyor.

Bağımsız bir film ve televizyon prodüksiyon şirketi olan Dirty Films, son olarak Christos Nikou’nun “Apples” filminin sorumlu yapımcılığını üstlendi ve Hulu mini dizisi “Mrs. Amerika”yı hayata geçirdi.

Dirty Films, CAA tarafından temsil edilmektedir. Bert ve Bertie, Verve ve Nord Group tarafından, Brown, Hirsch Wallerstein Hayum Matlof + Fishman’da Verve, Lighthouse Entertainment ve Jacob Shapira tarafından temsil ediliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like