Amazon Stüdyoları, 2017 yapımı Blade Runner 2049’un devamı niteliğini taşıyacak Blade Runner 2099 için çalışmalara başladı! Yönetmenliğini ve yürütücü yapımcılığını Apple TV+ dizisi Shining Girls’ün arkasındaki Silka Luisa’nın üstleneceği Blade Runner 2099’un yönetici yapımcısı, serinin 1982 yapımı orijinali Blade Runner’ın yönetmeni Ridley Scott olacak.

House of Gucci ve The Last Duel filmleri için yaptığı basın turu sırasında Scott, Blade Runner evreninde geçecek 10 bölümlük bir dizi planladığını söyledi. Blade Runner, kısa animasyonlar ve son olarak Blade Runner: Black Lotus dahil olmak üzere birçok yan yapıma sahip olsa da, henüz Blade Runner 2049’dan sonraki geleceğ odaklanan bir yapımla tanışmadık. Blade Runner efsanesini 2099 yılına taşıyan ve Ridley Scott’ın içinde yer aldığı proje için heyecanlanmamak çok zor.

Hikâye nerede kalmıştı?

2049’da, replikantlar olarak bilinen biyomühendislik ürünü insanlar köledir. Bir Nexus-9 replikantı olan K, Los Angeles Polis Departmanı’nda (LAPD) bir blade runner, sahte kopyaları avlayan bir subay olarak çalışmaktadır. Bir gün Nexus-8 replikantı Sapper Morton’u yakalar ve Morton’un protein çiftliğinde bir ağacın altına gömülü bir kutu bulur. Kutu, sezaryen sırasında ölen bir dişi replikantın kalıntılarını içermektedir ve bu, replikantların daha önce imkânsız olduğu düşünülen, biyolojik olarak üreyebildiklerini göstermektedir. K’nin şefi Teğmen Joshi, bunun insanlar ve replikantlar arasında bir savaşa yol açabileceğinden korkmaktadır. K’ye gerçeği gizlemek için replikant doğan çocuğu bulmasını emreder.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like