Her bölümünde izleyiciye farklı oyuncu ve yönetmenlerle farklı mesajlar vermeye çalışan Black Mirror, ilk dört sezonuyla geniş bir kitleye ulaşmıştı. Netflix’in haklarını satın aldığı Black Mirror, beşinci sezon hazırlıklarındaydı. Beşinci sezonda neler olabileceği hakkında internette birçok söylenti dolaşırken, Black Mirror’ın beşinci sezonunun yayın tarihi yanlışlıkla Twitter üzerinden paylaşıldı.

Dizinin beşinci sezon ön tanıtımını 5 Mart 2018’de Black Mirror’ın orijinal Twitter hesabı paylaşmış ve bu zamana kadarki bölümlerin yer aldığı ekranlarda bir anda ‘yükleniyor’ durumuna geçiş gösterilmişti. Dizinin beşinci sezonu için Londra’daki Croydon konumu 1980’ler esintili bir havaya büründürülmüş ve Wimpy Burger, Chelsea Girl gibi mekanlar kullanılmıştı. Beşinci sezonun çekimlerinin hazırlamak için 9 ay uğraşılmasının ardından, aynı zamanda bilgisayarda da özel efektlere oldukça zaman ayrıldı.

Ancak bugün garip bir şey oldu ve Netflix’in orijinal hesabından Black Mirror’ın beşinci sezonunun yayın tarihi yayınlandı. Paylaşımın yapılmasının hemen ardından tarihler kaldırıldı fakat Twitter kullanıcıları çok ekran görüntülerini almıştı. Ekran görüntüsünün photoshop olma ihtimali olsa da, geçen sezonun 29 Aralık’ta yayınlanması, ekran görüntüsünün gerçek olabileceğini düşündürttü. Yeni sezonda birçok dedikodu olmasının yanı sıra, bunlardan birisi de ünlü şarkıcı Miley Cyrus’ın da dizide rol alacağı.

5 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like