41. Children of Men – Son Umut (IMDb: 7,9/10)

P.D James’in romanından uyarlanmış olan filmde, 2027 yılındayız ve 20 yıldır süren kuraklık sonunda dünya çapında oluşan kaosta hala ayakta kalmayı başaran tek devlet İngiltere’dir. Ama memur Theo Faron ile Dünya’daki tek hamile kadın olan Batı Afrikalı mültecinin yolları kesiştiğinde, Theo istemeyerek de olsa hamile kadının gitmeye çalıştığı yere kadar koruyucusu olma görevini üstlenerek, tek devlete, her çirkinliği yapabilecek politik gruplara ve karşılarına çıkan her şeyle savaşmak zorunda kalmıştır.

Julianne Moore, Clive Owen, Chiwetel Ejiofor gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alfonso Cuaron oturuyor.

42. Wall-E (IMDb: 8,4/10)

Dünyanın aşırı kirlenmesi yüzünden insanların dünyayı terk ettiği filmde, temizleme görevi sevimli robot Vol.i’ye verilir. 2009 yılında Altın Küre, Satellite ve Andrew Stanton En İyi Animasyon Filmi seçilen Vol.i, aynı zamanda People’s Choice Favori Aile Filmi Ödülü de kazanmıştır.

Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin, Fred Willard gibi isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Andrew Stanton oturuyor.

43. Mr. Nobody – Bay Hiçkimse (IMDb: 7,9/10)

Nemo, 2092 yılında yaşayan ve hayatta kalan son kişi olan 117 yaşında bir adamdır. Ölüm döşeğindeyken bir anda eski anıları aklına gelir ve anılarında bir tren istasyonunda olduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir; annesiyle mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar Nemo’nun yaşayacağı sonsuz sayıda olasılığı doğurur.

Jaco van Dormael’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger gibi isimler yer alıyor.

44. The Road – Yol (IMDb: 7,3/10)

Amerika’da kıyamet sonrası gibi gergin bir ortam etkindir. Bir baba ve oğlu hayatta kalabilmek için Amerika’nın kıyılarına doğru gitmeyi kafalarına koyarlar. Baba ve oğlun iki sorunu vardır: korkunç hava koşulları ve yollarda karşılarına çıkan haydutlar. Haydutlar için ellerinde sadece bir tüfek bulunan baba oğul, oldukça dikkatli olmak zorundadır.

Viggo Mortensen, Charlize Theron, Kodi Smit-McPhee, Robert Duvall gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Hillcoat oturuyor.

45. Lucy (IMDb: 6,4/10)

Eğlenceyi seven bir kadın olan Lucy’nin bir gece eğlenmek için gittiği mekanda hayatı değişir. Mekanda tanıştığı Richard yüzünden kendisini bir anda Tayvan’ın en tehlikeli uyuşturucu baronlarının birinin içine düşmüş bulur. Uyuşturucu tacirleri Lucy’nin içine kuryelik yapması için yeni bir tür olan uyuşturucuyu yerleştirir. Ancak bu uyuşturucu bir şekilde Lucy’nin kanına karışır. Lucy uyuşturucunun etkisiyle bir anda bambaşka yetenekler kazanır.

2014 yapımı başarılı aksiyon ve bilim kurgu filmin yönetmen koltuğunda Luc Besson otururken, filmin başrolünde Scarlett Johansson yer alıyor.

46. Suicide Squad (IMDb: 6,1/10)

Süper kahramanları izlemeye bayılan kesim için farklı bir bakış açısı getiren filmde, bu kez kötü süper kahramanların yaşadıklarına tanık oluyoruz! Devletin emriyle dünyanın en tehlikeli süper güçlere sahip kişileri hapisten çıkarılarak toplanır. Ekip toplanır ancak bir süre sonra devletin onları göreve başarısız olmaları için gönderdiğini fark ederler.

David Ayer’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

47. The Maze Runner – Labirent: Ölümcül Kaçış (IMDb: 6,8/10)

Uyandığında kendini bir anda bambaşka bir alanda bulan Thomas, kendi yaşlarında bir grup gençle birlikte devasa uzunluktaki duvarlarla çevrili bir alandadır. Getirildikleri bu alan hakkında tek bildikleri her sabah labirente giden dev bir kapının açıldığı ve güneş batarken de bu kapının kapandığıdır. 30 günde bir Thomas gibi gruba yeni bir genç gönderilir. Gençler hep birlikte bu sırrı çözmek zorundadır.

Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Will Poulter, Thomas Brodie-Sangster gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Wes Ball oturuyor.

48. Deadpool (IMDb: 8,0/10)

Ordudan ayrıldıktan sonra para karşılığında kötü insanlarla uğraşan Wade Wilson, tanıştığı güzeller güzeli Vanessa ile oldukça güzel başlayan bir birliktelik yaşamaktadır; ta ki kanser olduğunu öğrenene kadar. Sevdiği kadın üzülmesin diye onu terk eden Wade, iyileşme umuduyla bilimsel bir projeye katılır. DNA’larla oynanan bu proje, hiç de masum değildir. Bin bir türlü acıya katlanmak zorunda kalan Wade kanseri yenmiştir ve bunun yanında bir sürü yetenek kazanmıştır. Ancak bu yeteneklerin hepsini kendisini bu duruma getiren kişiden intikam almak için kullanacaktır.

Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller, Ed Skrein gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Miller oturuyor.

49. The Hunger Games – Açlık Oyunları (IMDb: 7,2/10)

Aynı isimli kitaptan uyarlanan filmde Kuzey Amerika’da yaşanan kıtlık sonucu bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adındaki ülke oluşur. Başkentte zengin kısım yer alırken, eyaletlerde kıtlıkla uğraşan halk yer alır. Başkent halkını eğlendirmek için Açlık Oyunları düzenlenmektedir ve Açlık Oyunları için eyaletlerden fakir halk seçilir. Seçilen kişiler hayatta kalmak için seçilen diğer kişileri öldürmek zorundadır, sona bir kişi kalacaktır. Katniss isimli genç kız, kız kardeşinin Açlık Oyunları’na seçilmesiyle gönüllü olarak onun yerine geçer. Düzene boyun eğmeyi düşünmeyen Katniss, herkesi düşündürecek hareketler sergiler.

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth gibi isimlerin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Gary Ross oturuyor.

50. Oblivion (IMDb: 7,0/10)

İnsanlık dünyadan göç etmiştir ve Jack adında deneyimli bir asker insanoğlunun eski yerleşim yeri olan dünyaya keşif için yola çıkar. Dünyada herhangi bir canlı kalıp kalmadığına ve eskiden insanların bu gezegende nasıl yaşadıklarına bakmak için keşfe giden Jack, dünyanın uzaylılar tarafından istila edildiğini fark eder.

Filmin yönetmeni Joseph Kosinski’nin kendi çizgi romanından uyarlanan filmde Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor.

12 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like