31. Donnie Darko – Karanlık Yolculuk (IMDb: 8,1/10)

Sene 1988’dir ve Donnie Darko adındaki genç adam bir gece garip bir olay yaşar. İnsan-tavşan karışımı bir yaratık Darko’yu odasından çıkarıp bir yere götürür. Genç adama 28 gün, 6 saat, 42 dakika ve 12 saniye sonra dünyanın yok olacağını söyleyen insan-tavşan karışımı yaratık, Darko’dan peşinden gelmesini istemektedir.

Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Mary McDonnell, Holmes Osborne gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Kelly oturuyor.

32. The Martian – Marslı (IMDb: 8,0/10)

Önemli bir görev için Mars’a gönderilen bir grup astronot, Mars’ta oluşan şiddetli bir fırtına sonrası ekiplerinden birini geride bırakarak oradan ayrılmak zorunda kalır. Mark Watney Mars’taki şiddetli fırtınada öldü sanılırken aslında hayatta kalmayı başarmıştır. Ancak Mark’ın elinde oldukça sınırlı imkan vardır ve bir şekilde diğerlerine de ulaşması gerekmektedir. Mark bir şekilde dünya ile bağlantı kurar ancak şimdiki aşama ona yardım ulaşana kadar hayatta kalabilmektir.

Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor.

33. District 9 – Yasak Bölge 9 (IMDb: 7,9/10)

Güney Afrika’nın bir bölgesine yerleşmiş olan uzaylılar çok geçmeden bir araştırma ekibi tarafından keşfedilip gözlem altına alınırlar. MNU isimli bir şirket, uzaylıların teknolojilerinin sırlarını öğrenip para kazanma peşindedir ve bu yüzden uzaylıları District 9 isimli bölgeye kapatır. Bir anda MNU çalışanı Wikus van der Merwe esrarengiz bir virüs tarafından saldırıya uğrar ve uzaylılara benzemeye başlar. Şirket artık kendi adamının da peşindedir.

Sharlto Copley, David James, Jason Cope, Nathalie Boltt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Neill Blomkamp oturuyor.

34. Serenity (IMDb: 7,9/10)

Gezegenin dışındaki bir operasyon için göreve çağrılan Serenity gemisinin mürettebatı, uzayda buldukları ve yardım isteyen bir kişiyi gemilerine alırlar. İlk başta her şey normal gibidir; ancak gemiye aldıkları bu kişinin asıl amaçları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığında işin rengi değişecektir.
Nathan Fillion, Gina Torres, Chiwetel Ejiofor gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joss Whedon oturuyor.

35. Avengers: Infinity War – Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (IMDb: 8,5/10)

Dünyanın başına gelen en büyük tehlike karşısında tüm kahramanlar bir olmak zorundadır. Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan gerginlik sonrası Yenilmezler ikiye bölünmüş olsa da dünyanın karşılaştığı bu tehlike sonrası birleşmek zorunda kalırlar. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir.

2.05 milyon dolar hasılat yapan filmde  Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Anthony Russo ve Joe Russo oturuyor.

36. Star Wars 7: Güç Uyanıyor (IMDb: 8,0/10)

Rey ve Finn, İlk Düzen’den kaçmış ve hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. İkili hayatta kalmaya çalışmanın yanı sıra droid BB-8’e verilen gizli görevi de yerine getirmeye çalışmalıdır.

2.07 milyon dolar hasılat yapan filmde Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise J.J Abrams oturuyor.

37. Star Trek (IMDb: 8,0/10)

Evren yine tehdit altındadır ve bu tehditle başa çıkacak olan Atılgan ve ekibidir. Bu tehdidin kaynağı, dünyadan ve dünyalılardan intikam almak isteyen kötü ruhlu güçlerdir. Kötü ruhlu güçlerin yanı sıra Kaptan Kirk ve Spock arasındaki mücadele de aynı şiddetle devam edecektir.
Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg, Leonard Nimoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda J.J. Abrams oturuyor.

38. Rise of the Planet of the Apes – Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (IMDb: 7,6/10)

San Francisco’da geçen hikayede genetik mühendisleri maymunların beyinlerini geliştirmek için deneyler yaparlar. Bir genetik mühendisi olan Will, hasta olan babasına maymunlarda kullandıkları ilaçları enjekte etmeye başlar. Bir deney maymunu olan Sezar da Will ve babası ile yaşamaktadır. Ancak Sezar diğer maymunlardan farklıdır, oldukça zekidir. Bu zekası insan ırkından intikam almak istediğinde korkunç bir hale dönüşür.

James Franco, Andy Serkis, Freida Pinto, Karin Konoval gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Rupert Wyatt oturuyor.

39. Looper – Tetikçiler (IMDb: 7,4/10)

Sene 2072’dir ve zamanlar arası yolculuk artık mümkündür. Ancak zamanlar arası yolculuk karaborsacıların eline düşmüştür. Teknolojiyi elinde tutan kötü güçler birilerinden kurtulmak istediklerinde 2042’ye Looper adı verilen bir grup suikastçı gönderiyorlardır. Looper’lardan biri olan Joe, 2042’de oldukça zengin ve rahat bir hayat yaşamaktadır. Ta ki bir gün 2072’de yaşayan Joe’yu öldürme haberini alana dek…

Bruce Willis, Joseph Gorden-Levitt, Emily Blunt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Rian Johnson oturuyor.

40. Edge of Tomorrow – Yarının Sınırında (IMDb: 7,9/10)

Dünyayı ele geçiren Mimics isimli uzaylı birliği, insanlığı ölüme terk eder ve her şeyi yok eder. Uzaylı birliğiyle savaşmak için dünyanın dört bir yanındaki tüm ordular birleşir ancak Mimics’e karşı insan yapımı hiçbir silah işe yaramamaktadır. Subay Bill Cage, Mimics’ler ile daha önce hiç savaşmamıştır ancak insanlığı kurtarmak için o da savaşa katılır. Ancak Cage savaş alanına giriş yapar yapmaz Mimics tarafından öldürülür. Cage, gözlerini açıp kapadıktan sonra tekrar canlandığını görür. Canlanır, ölür, canlanır, ölür…

Başrollerini Tom Cruise, Emily Blunt ve Charlotte Riley ‘nin paylaştığı filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor.

12 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like