Better Call Saul, altı sezonluk Epic dizisi boyunca Jimmy McGill’in (Bob Odenkirk) Breaking Bad’in ünlü tehlikeli avukatı Saul Goodman’a nasıl dönüştüğünü gösteriyor. Ancak Better Call Saul, Breaking Bad dünyasının dışındaki karakterlerin yaşamları hakkında daha fazla bilgi verdiğinde, bir dizi olarak gerçekten en iyi sonucu verir. 

Uyuşturucu karteli hikayeleri esasen Breaking Bad’de yaşanan anlatılara ve mecazlara çok benziyor veya tekrar ediyor. Bu, izleyici üyeleri için biraz yorucu ve tekrarlayıcı olabilir.

Karakterler ve özellikle Jimmy ve kartel dışındaki senaryolarda nasıl oldukları hakkında daha fazla şey öğrendiğimizi biliyoruz. 

Jimmy ve kardeşi Chuck (Michael McKean), Jimmy ve Kim Wexler (Rhea Seehorn), Jimmy ve Howard Hamlin (Patrick Fabian) arasındaki ilişkiler diziyi daha da kaliteli hale getiriyor.

Better Call Saul konusu

Tüm serideki en önemli ilişki, tartışmasız Jimmy ve kardeşi Chuck McGill arasındaki yaşananlar. Chuck, Hamlin, Hamlin & McGill (HHM) firmasının ortağıdır. Better Call Saul başladığında, Jimmy’nin küçük çaplı dolandırıcılık ve raketlerle uğraşan bir dolandırıcı ve dolandırıcı olduğunu gördük. Ancak belirli bir dolandırıcılık ters gittiğinde ve ortağı öldüğünde, Jimmy tutuklanır ve Chuck’tan başka arayacak kimsesi yoktur. 

Chuck, Jimmy’ye yardım etmek konusunda isteksizdir. Chuck’ın daha önce de ona yardım ettiği açık ama Chuck için bu bardağı taşıran son damla. Saygın bir hukuk uzmanı olarak Chuck, Jimmy’nin pervasız suç davranışından dolayı aşağılanmış ve utanmış hissediyor.

Jimmy duruma yükselir ve HHM’de bir büro pozisyonu alır. Jimmy’nin gelişiminde en biçimlendirici rolü oynayan bu kardeş ilişkisidir. Jimmy’nin Chuck’a derin bir hayranlığı ve sevgisi vardır, Chuck’ın sevgisini ve saygısını ister.

Jimmy kardeşine o kadar aşıktır ki, gizlice avukatlık eğitimi alır ve Chuck’ı bu haberle şaşırtır. Ancak Chuck onu reddeder. Chuck, kendisini avukat olarak belgeleyen ikinci sınıf kurumu onaylamaz. Chuck, Jimmy’nin başarısına duyduğu kızgınlığı ve kıskançlığını gizleyemez ve gönülsüzce onaylıyormuş gibi yapar. Chuck, Jimmy’ye saygı duymuyor ve ona saygı duymuyor. Chuck’ın kendini Jimmy’den daha iyi görmesi gerekiyor ve Jimmy’yi eşit olarak görmekten aciz. Aralarındaki herhangi bir benzerlik korkusu, muhtemelen Chuck’ın düşmanlığını körükler.

Better Call Saul 5 sezon Netflix’te

Şu an halihazırda 5 sezon Better Call Saul yayınlanıyor. Aynı zamanda Breaking Bad tüm sezonlarıyla izlenebiliyor. Ancak uzun süre sonra Better Call Saul altıncı sezon başladı. Ancak yeni sezon Netflix’e henüz gelmedi.

Bir cevap yazın
You May Also Like