İkonik basketbol temalı oyun “NBA Jam” ile ilgili bir belgesel çekilecek.

Başlangıçta 25 yıldan daha uzun bir süre önce bir arcade oyunu olarak piyasaya sürülen oyun, 1 milyar dolardan fazla para kazanarak rekorlar kırdı ve pop kültürünün unutulmaz bir parçası oldu.

Jack Sussman tarafından oluşturulan basketbol temalı sosyal medya platformu BestCrosses’un yapım kolu olan BestCrosses Studios, oyunun tarihi ve başarısı hakkında bir uzun metrajlı belgesel yapmak için Reyan Ali’nin “NBA Jam” kitabını tercih etti.

Aralarında şu anda emekli olan NBA süperstarı Vince Carter’la ilgili “The Carter Effect”de dahil olmak üzere birçok spor belgeseli bulunan Emmy adayı Sean Menard, ‘NBA Jam’ belgeselini geliştirecek ve yönetecek.

Boss Fight Books tarafından Ekim 2019’da yayınlanan kitap, kapsamlı araştırmalar ve geliştiriciler, gazeteciler, hayranlar ve NBA oyuncuları ile yapılan onlarca röportajdan yararlanılarak yazıldı.

Oyun, hayranları arasında Shawn Kemp, Gary Payton, Glen Rice, Larry Johnson, Patrick Ewing ve Mark Price gibi birçok NBA harikasını barındırıyor. Basketbol süperstarı Shaquille O’Neal ve Michael Jordan oyunun hayranları arasındaydı. Bir başka “NBA Jam” hayranı da beyzbol yıldızı Ken Griffey Jr.’dır.

Menard, “Filmimiz, tüm zamanların en başarılı spor oyunuyla ilgili orijinal bir hikayeden çok daha fazlası. Oyunların oyun salonlarından ev eğlencesine nasıl geçtiğini ve sonunda Midway’in kapanışına nasıl yol açacağını ayrıntılarıyla anlatan çeşitli alt olaylar var” dedi.

Sussman, “Sean’la çalışmak ve sevdiğim bir oyunun olağanüstü tarihiyle ilgili bir film için onun vizyonunu öğrenmek benim için kesinlikle büyük bir heyecan” dedi. “Bu belgesel, sadece yaşlı izleyiciler için bir geçmişe dair bir gezi olmayacak, aynı zamanda genç nesile bugün milyarlarca dolar değerinde bir oyun endüstrisi sayesinde her şeyin nasıl başladığını da gösterecek.”

Sussman ile BestCrosses Studios’da NBA Jam filminin yapımcılığını üstlenecek isimler Terence Richards ve Peter A. Sussman’dır.

Jack Sussman, basketbol temalı Instagram hesabı @BestCrosses’u altı yıl önce 13 yaşındayken oluşturdu. Hesabın şu anda 1,3 milyon takipçisi var.

BestCrosses Studios’un basketbol temalı dizisi  “Anyone’s Game” Cuma günü Kanada TV kanalı CBC’de prömiyer yapacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like