Apple TV+’ın 18 Mart’ta yayınlanacak olan yeni dizisi WeCrashed’ın ilk tanıtım fragmanının merkezinde rüyalar, tanrı kompleksi ve büyülü bir romantizm var. Ve tabii bir de Jared Leto’nun garip aksanı.

İzlediğiniz her şey gerçek

Fragmanda WeWork’ün kurucu ortağı Adam Neumann’ın (Jared Leto) “yarının neye benzediğine dair” hayalini görüyoruz. “Tanrı olmadığını biliyorsun, değil mi?”. WeWork kurucu ortağı Miguel McKelvey (Kyle Marvin), Neumann’a soruyor. Neumann, “Kabul etmelisin ki, ona biraz benziyorum,” diye yanıtlıyor. Oldukça kompleksli bir Jared Leto tiplemesiyle karşı karşıyayız.

Dizi, gerçek olaylardan ve hepsinin merkezindeki aşk hikâyesinden ilham alıyor. WeWork, on yıldan kısa bir sürede tek bir ortak çalışma alanından 47 milyar dolar değerinde küresel bir markaya dönüşen bir emlak şirketiydi. Ardından, bir yıldan kısa bir süre içinde şirketin değeri düşmüştü ve Neumann, çalışanlara kötü muamele yapıldığını ve şüpheli mali kararlar verildiğini iddia eden raporlar sebebiyle CEO görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Dizinin ortaklarından Lee Eisenberg daha önce EW’ye dizi hakkında açıklamalarda bulunmuştu: “Diziyi bu türde gördüğümüz diğer şeylerden ayıran şey, hikâyeyi bu çiftin bakış açısından izlememizdir. Hikâyeyi önce işte görüyoruz ve sonra geceleri onlarla birlikte eve geliyoruz.”

Ayrıca Eisenberg, gösterinin “biraz uyarıcı bir hikaye” olarak da hizmet ettiğini söylüyor: “Biz toplum olarak tek boynuzlu atlara kapılıp gidiyoruz ve en tehlikelisi de ‘hızla zenginleşebileceği fikri’. Yani Adam Neumann ironik olmayan bir şekilde trilyoner olmak istediğini söylüyordu. Bu çok çılgınca!”.

WeCrashed’ın yazar ve baş yapımcı ikilisi Eisenberg ve Drew Crevello. Dizinin yönetmenleri John Requa ve Glenn Ficarra (This is Us, Crazy Stupid Love), aynı zamanda yürütücü yapımcı olarak Charlie Gogolak, Anne Hathaway ve Natalie Sandy gibi isimlere eşlik ediyor.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like