Apple TV+, Oscar ödüllü Gary Oldman’ın başrolde olduğu casusluk dizisi Slow Horses’ın 1 Nisan’da yayınlanacağını duyurdu. Mick Herron’un Slow Horses serisindeki ilk romanından uyarlanan dizi, ilk gününde iki bölümle izleyiciyle buluşacak ve ardından her cuma bir yeni bölüm yayınlanacak.

Black Mirror, The Alienist ve Black Mirror dizilerinin yönetmeni James Hawes’in yönetmenliğini ve baş yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosunu Mick Herron ve Will Smith üstleniyor. Will Smith hangi ara senarist oldu diyebilirsiniz ama olay sadece küçük bir isim benzerliğinden ibaret. Slow Horses’ın senaristi Smith, daha önce Vepp, The Thick of It ve Paddington 2 gibi yapımların da senaristliğini üstlenmişti.

Dizi, MI5 – Slough House’da hizmet veren İngiliz istihbarat ajanlarını takip ediyor. Oldman, kariyerlerini bitiren hataları nedeniyle Slough House’a giren casusların zeki ama çabuk sinirlenen lideri Jackson Lamb rolünde. Dizinin kadrosunda ayrıca Chris Reilly, Rosalind Eleazar, Kristin Scott Thomas, Jonathan Pryce, Jack Lowden ve Olivia Cooke gibi isimler yer alıyor.

See-Saw Films’in yapımcılığını üstlendiği dizide yönetici yapımcılar arasında Will Smith, Graham Yost, Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning, Emile Sherman, Gail Mutrux ve Douglas Urbanski yer alıyor.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like