Chase Sui Wonders, yakında çıkacak olan Apple TV+ dizisi City on Fire’ın kadrosuna katıldı. City on Fire, Garth Risk Hallberg’in aynı adlı kitabından ilham alıyor. Kitap, New York Times ve The Washington Post, Los Angeles Times, NPR, Vogue, San Francisco Chronicle ve The Wall Street Journal’ın “Yılın En İyi Kitapları” listelerine girmeyi başarmıştı.

City on Fire, yeni yıl öncesi Central Park’ta vurulan NYU öğrencisi Samantha Cicciaro’nun hikâyesini merkezine alıyor. En sevdiği mekanda arkadaşlarının müzik grubunun çaldığı bir gece, geri döneceğine söz vererek biriyle buluşmak için ortamdan ayrılan Cicciaro, hiçbir tanığın ve yeterli fiziksel kanıtın olmadığı bu acı olayın kurbanı olur.

Diziye yeni katılan isim Wonders, HBO Max dizisi Generation+’daki Riley rolüyle tanınıyor. Rashida Jones ve Bill Murray ile birlikte On the Rocks filminde ve HBO gençlik komedi dizisi Betty’de de rol alan Wonders, Lee Pace, Pete Davidson ve Amandla Stenberg ile birlikte yakın bir zamanda izleyiciyle buluşacak olan Bodies Bodies Bodies filminde rol alacak.

Wyatt Oleff (I Am Not Okay With This, It) ise daha öncesinde dizinin erkek başrol oyuncusu olarak açıklanmıştı. Oleff, babasının ölümüyle baş etmeye çalışan Samantha’nın arkadaşı Charlie’yi oynayacak.

City on Fire’ın senaryosunu ve yürütücü yapımcılığını, Josh Schwartz ve Stephanie Savage (Gossip Girl, Looking for Alaska, The OC) ikilisi üstleniyor. Jesse Peretz’in ilk sezonun ilk iki bölümünün yürütücü yapımcılığını ve yönetmenliğini üstleneceği dizinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like