Uzun yıllardır Hollywood’daki başarılı filmlerde yer alan Anne Hathaway’in oldukça başarılı bir oyunculuk kariyeri var. Her tür filmde, her tür karakteri canlandıran Hathaway’in akıllara kazınmış birçok rolü mevcut. Eğer siz de Hathaway’i seviyorsanız, listedeki filmlere göz atmanızı öneririz!

1. Yıldızlararası (IMDb: 8,6/10)

Geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinen Cooper, teknik bilgisi ve becerisi oldukça yüksek bir adamdır. İki çocuğuna konforlu bir hayat sunmayı kendine amaç edinen Cooper’ın 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı derecede zekidir. Geçmişte bilimle uğraşan Cooper, eski günlerini özlemektedir. Bir gün karşısına beklenmedik bir teklif çıkan Cooper, ailesinin ve insanlığın güvenliği için bu teklifi kabul etmek zorunda kalacaktır.

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor.

2. Kara Şövalye Yükseliyor (IMDb: 8,4/10)

Teröristlerin lideri olan Bane gizli bir planla insanlığı yine tehdit altına alacaktır. Bane’in bu planını durdurmaya ne Batman’in, ne de Bruce Wayne’in gücü yeter. Kedi kadın olarak bilinen Selina Kyle’ı da kendi safına alan Bane, planları için hazırlıkları tamamlamaktadır.

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor.

3. Sefiller (IMDb: 7,6/10)

Hapisten çıkan Jean Valjean, yeni ve temiz bir hayat kurmayı planlamaktadır. Fantine isimli bir sokak kadınının kızı olan Cosette ile ilgilenmeyi kabul eden Valjean, kendi hayatını değiştirirken aynı zamanda Cosette’in de hayatını değiştirecektir.

 Tom Hooper’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Amanda Seyfried gibi isimler yer alıyor.

4. Stajyer (IMDb: 7,1/10)

Çalışanlarından birinin tavsiyesi üzerine biraz yaşını almış insanları stajyer olarak işe almaya karar veren Jules Ostin, başarılı bir şirketin sahibidir. Bu fikirle işe alınan ilk kişi 70 yaşındaki Ben Whittaker’dır. Whittaker, Ostin ile birlikte çalışmaktadır. İkilinin iş arkadaşlığı zamanla dostluğa dönüşecektir.

Yönetmen koltuğunda Nancy Meyers’ın oturduğu, komedi filminin başrollerini ise Anne Hathaway ile Robert De Niro paylaşıyor.

5. Aşkın Kitabı (IMDb: 7,1/10)

Fakir bir ailede yetişmiş olmasına rağmen yazarlık konusunda üstün yetenekleri sayesinde sıyrılmayı başaran Jane Austin, kendini gösterebilmek için zengin bir erkekle evlenme fikrine tamamen karşı çıkmaktadır. Ailesinin zengin biriyle evlenmesi konusundaki ısrarına katılmayan Jane, tanıştığı genç avukat Tom Lefroy’a aşık olur ve her şeyi bir kenara bırakarak aşkının peşinden gider.

Anne Hathaway, James McAvoy, James Cromwell gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Julian Jarrold oturuyor.

6. Bir Gün (IMDb: 7,0/10)

Birbirine tamamen zıt şekilde yetiştirilen Emma ve Dexter, her ne kadar zıt olsalar da oldukça yakın iki arkadaştır. Henüz üniversiteden mezun olduklarında tanışan Emma ve Dexter’ın dostluğu 15 Temmuz’da başlar. İkilinin arasındaki ilişkiyi anlatan filmde her yılın 15 Temmuz günü gösterilir. Aradan geçen 20 yıl sonra ikili yavaş yavaş birbirlerinin farkına varmaya başlar.

Anne Hathaway ve Jim Sturgess’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Lone Scherfig oturuyor.

7. Şeytan Marka Giyer (IMDb: 6,9/10)

Andrea Sachs, gazetecilikten yeni mezun olmuş oldukça çıtkırıldım ve saf bir kadındır. Runaway Magazin dergisinin acımasız yöneticisi Miranda Priestly’nin yanında ikinci asistan olarak işe girer. Andrea her ne kadar çıtkırıldım olsa da mücadeleci bir yapıya sahiptir ve konumunu koruyabilmek için canla başla savaşır. Bu savaşın sonunda Andrea değişmeye başlar ve eski dostlarına, sevdiği insanlara uzaklaşmaya başlar.

Lauren Weisberger’in altı ay liste başında duran romanından uyarlanan filmde Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt gibi isimler yer alırken, yönetmenliğini David Frankel üstleniyor.

8. Rio (IMDb: 6,9/10)

Bir türlü uçmayı beceremeyen evcil papağan Blu, sahibi ve en yakın arkadaşı Linda ile kendi türünden bir papağan daha olduğunu öğrenince onunla tanışmak için Rio de Janeiro’ya doğru yola çıkar. Rio’ya ulaştıktan sonra hayvan tacirleri tarafından kaçırılan Blu, Rio’nun kuşları tarafından kurtarılır. Yeni dostlarının da yardımıyla uçmayı öğrenmeye çalışan Blu, Linda’ya geri dönmeye çalışır.

Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Will. I.Am gibi isimlerin seslendirme yaptığı filmin yönetmenliğini Carlos Saldanha üstleniyor.

9. Aşk Sarhoşu (IMDb: 6,7/10)

Kimseye bağlanamayan, özgür ruhlu bir kadın olan Maggie, oldukça yakışıklı olan Jamie ile tanıştığında ondan hoşlanır. Jamie ise ilaç pazarlama şirketinde çalışıyordur ve ilaç pazarlaması yaparken yakışıklılığını kullanmaktan çekinmiyordur. İkili zamanla birbirlerine aşık olacaktır.

Anne Hathaway ve Jake Gyllenhaal’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Edward Zwick oturuyor.

10. Rachel Evleniyor (IMDb: 6,7/10)

Eski bir model olan Kym, evinden ve ailesinden oldukça uzaklaşmıştır. Bazı sorunlar yaşayan Kym. 10 yıl içinde birçok kez rehabilitasyon merkezinde kalmıştır. Kız kardeşi Rachel’ın evleneceğini öğrenen Kym, kız kardeşinin düğünü için eve geri döner. Ancak Kym ve Rachel arasında birçok anlaşmazlık yaşanacaktır.

Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Bill Irwin gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Jonathan Demme üstleniyor.

11. Akıllı Ol (IMDb: 6,5/10)

Amerika’nın önemli bir casus teşkilatı olan Control bir saldırıya uğrar. Saldırı sonrası Control’un kumanda merkezi zarar görür ve tüm ajanların kimlikleri bir anda ifşa olur. Durumu çözmesi için Maxwell Smart’a terfi verilir. Maxwell’in bu işte ortağı Ajan 99 olacaktır.

Steve Carell ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Peter Segal oturuyor.

12. Alice Harikalar Diyarında (IMDb: 6,5/10)

Alice, beyaz bir tavşanı takip ederken kendini bir anda harikalar diyarında bulur. Harikalar diyarında Alice’i birbirinden garip maceralar beklemektedir.
Johnny Depp, Mia Wasikowska, Matt Lucas, Anne Hathaway gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Tim Burton üstleniyor.

13. Ocean’s 8 (IMDb: 6,4/10)

Beş yıl boyunca hapiste olan Debbie Ocean, sonunda özgürdür. Ancak Debbie hapiste kaldığı süre boyunca akıllanmamıştır. Hapisten çıkar çıkmaz yeni bir soygun planına soyunan Debbie, bu sefer tüm yıldızların katılım gösterdiği Met Gala’yı hedef alır. Debbie, soygun için Lou, Nine Ball, Amita, Constance, Rose, Daphne Kluger ve Tammy’den oluşan kadroyu toplar ve hazırlıklara başlarlar.
Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway ve daha birçok ünlü ismin bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda ise Gary Ross oturuyor.

14. Acemi Prenses (IMDb: 6,3/10)

On beş yaşında annesiyle birlikte San Fransisco’da yaşamakta olan Mia’nın başka bir yerde yaşayan babasının ölümüyle hayatı bir anda değişir. Babasının ölümüyle Genovia isimli küçük bir Avrupa ülkesinin prensesi olduğunu öğrenen Mia, pılını pırtını toplayarak Genovia’ya gider. Oldukça sıradan bir kız olan Mia, artık bir prensestir ve ona göre davranması gerekmektedir. Ona prenses olmayı öğretecek olan kişi de büyükannesi olacaktır.

Julie Andrews, Anne Hathaway, Hector Elizondo gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Garry Marshall oturuyor.

15. Colossal (IMDb: 6,2/10)

İşinden kovulan Gloria, bu da yetmezmiş gibi sevgilisiyle birlikte yaşadıkları evden de sevgilisi tarafından kovulur. New York’tan ayrılmak zorunda kalan Gloria, doğduğu kente geri döner. Bu sırada Güney Kore’ye bir canavar saldırır ve canavar şehri mahvetmektedir. Gloria, canavarla arasında bir bağ olduğunu fark eder. Kendini önemsiz hisseden Gloria, aslında insanların hayatını kurtarma çok büyük rol oynayacaktır.

Anne Hathaway, Jason Sudeikis, Dan Stevens gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Nacho Vigalondo oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like