Warner Bros. Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, başrolünde Angelina Jolie’nin oynadığı bir western filmi olan “Those Who Wish Me Dead”in 14 Mayıs tarihinde vizyona gireceğini duyurdu.

Taylor Sheridan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ve Warner Bros.’un 2021 listesinde bulunan film hem sinemalarda hem de HBO Max’te aynı anda gösterime girecek.

Michael Koryta’nın aynı adlı 2014 tarihinde yazılan romanına dayanan film, Montana’nın vahşi doğasında şiddetli bir yangının ortasında bir kadın karaktere odaklanan western içerikli bir film olarak tanımlanıyor. Bir genç, işlenen bir cinayete tanıklık ettikten sonra kendisini Montana’nın vahşi doğasında ikiz suikastçılar tarafından takip edilirken bulur. Onu korumakla görevli bir hayatta kalma uzmanı olmasına rağmen, çıkan bir orman yangını hepsini ölümle tehdit eder.

Taylor Sheridan, daha önce Charles Leavitt ve Koryta tarafından uyarlanan filmin yönetmen koltuğuna oturdu. Sheridan, “Hell or High Water” ve “Sicario” gibi filmlerin senaryo yazarıdır. 2016 yapımı “Hell or High Water” filminin senaryosuyla Oscar adaylığı kazanmıştır. Başarılı yönetmen ayrıca 2017 yapımı “Wind River” filmini ve “Yellowstone” dizisinin bölümlerini yönetmiştir. Ayrıca Garrett Basch, Steven Zaillian, Aaron L. Gilbert, Kevin Turen’le birlikte “They Wish Me Dead”in yapımcılığını üstlendi.

Koryta’nın romanı, acımasız bir cinayete tanık olan ve sonrasında kendisine sahte bir kimlik verilen 14 yaşındaki bir çocuğu konu alıyor. Genç çocuk, kimliği değiştirildikten sonra kötü durumdaki çocuklara destek veren bir programa gönderilir. Fakat katiller ona ulaşmak için  türlü yollar dener ve bu yolda karşılarına çıkanları katleder.

Filmin başrollerinde Angelina Jolie’nin yanı sıra Nicholas Hoult, Tyler Perry, Jon Bernthal, Aidan Gillen, Medina Senghore, Finn Little, Jake Weber, James Jordan ve Tory Kittles yer alıyor.

Mayıs 2019’da New Line Cinema ve Creative Wealth Media’nın filmi dünya çapında pazarlama ve dağıtımını Warner Bros ile birlikte finanse edeceği açıklanmıştı.

Filmin yapımcılığını Film Rites ve Bron Studios üstleniyor. Sheridan ayrıca Garrett Basch, Steven Zaillian ve Bron Studios’tan Aaron L. Gilbert ve Kevin Turen ile birlikte yapımcılık yapıyor. Creative Wealth Media’dan Jason Cloth, Kathryn Dean ve Michael Friedman ise projede yönetici yapımcı olarak yer alıyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like