The Matrix 4’ün başlığının, Neo ve Trinity’nin Lana Wachowski’nin yeni çıkacak olan ve gişe rekorları kıran filmi için geri dönüşüne işaret ettiği bildirildi.

Matrix 4’ün başlığının “The Matrix 4: Resurrections” olduğu ortaya çıktı. Wachowski kardeşler, 90’ların sonunda Keanu Reeves’in yer aldığı The Matrix’i yayınladıklarında film, tüm dünyayı kasıp  kavurdu. Film, şimdiye kadar yapılmış en saygın bilim kurgu gişe rekorları kıran filmlerden biri haline geldi ve 2003 yılında iki devam filmi yayınlandı. The Matrix Reloaded  ve  The Matrix Revolutions  orijinal filmin başarısını pek yakalayamadı ve üçlemedeki son film ile Neo, Morpheus ve Trinity’nin hikayesi etkili bir şekilde sona erdirildi. The Matrix Revolutions’ın sona erme şekli nedeniyle  hayranlar, The Matrix 4’ün geliştirilme aşamasında olduğunu duyunca şok oldu.

Lana Wachowski, Reeves’i Neo ve Carrie-Anne Moss’u Trinity olarak geri getiren Matrix üçlemesinin dördüncü filminin yönetmen koltuğuna geri geliyor. Reeves ve Moss’un The Matrix Revolutions’da öldüğü için yeni filmde geri döndükleri açıklandığında hayranlar oldukça şaşırmıştı. Martin 4’ün  hikayesi hakkında pek bir şey bilinmediğinden dolayı Neo ve Trinity’nin nasıl geri döndüğüne dair somut teoriler üretmek zor.

Matrix 4’ün  başlığı,  sızdırılan ve hızla silinen Instagram gönderisiyle ortaya çıkan “Matrix Resurrections” olabilir. Yaklaşan Matrix devam filminde makyaj sanatçısı olarak yer alan Shunika Terry, film setinden aldığı paket hediyesinin bir görüntüsünü paylaştı ve paketin üzerinde “Matrix Resurrections” yazması sonucunda filmin ismi de ortaya çıkmış oldu.

Reeves ve Moss’un dönüşü film için büyük bir duyuru olsa da devam filminde yer almayan bazı önemli oyuncular da var. Laurence Fishburne’nin Morpheus’u ilk üç Matrix filminde ana karakterdi, ancak oyuncu Ağustos ayında The Matrix 4 için geri dönmeyeceğini açıkladı. Ajan Smith hikayesinin de ayrıca resmi olarak sonlandığı düşünüldüğü için Hugo Weaving’in devam filmi için geri dönmesi beklenmiyor. Ayrıca Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas gibi isimlerin de Matrix 4’te görüleceği duyuruldu.

“Matrix: Resurrections” ismi şu an resmi olarak Matrix 4’ün başlığı olarak onaylanmadı ancak başlığın bariz nedenlerden dolayı mantıklı olduğu düşünülüyor. Wachowski’nin Neo ve Trinity’nin dönüşünü etkili bir şekilde açıklaması bekleniyor. Geçen ay Matrix 4 için bir logo ortaya çıktı ve film setinden sızan birkaç görüntü, geri dönen başrollerin modern görünümlerini ortaya koydu. Filmin Aralık ayında sinemalarda ve HBO Max’te çıkması beklendiğinden, filmin resmi başlığının pazarlama kampanyası başladığında ortaya çıkması çok uzun sürmeyecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like