Angelina Jolie, ünlü İngiliz savaş fotoğrafçısı Sir Don McCullin’in hayatının anlatılacağı bir biyografik film olan ”Unreasonable Behaviour”ın yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

McCullin’in aynı isimli otobiyografisine dayanan film, Tom Hardy ve Dean Baker tarafından Hardy Son & Baker bayrağı altında ve Working Title Films’den Tim Bevan ve Eric Fellner ile birlikte yapılıyor. McCullin ve Mark George yönetici yapımcılığını üstleniyor.

Gregory Burke “Unreasonable Behaviour”ın senaryosunu yazıyor. Film, “Ünlü İngiliz savaş fotoğrafçısının cesur hayatının, onun yoksulluk çeken, savaş zamanındaki Londra’dan dünyanın en tehlikeli savaş bölgelerine götüren bir anlatımı” olarak tanımlanıyor.

McCullin, The Observer ve The Sunday Times gazeteleri için Vietnam ve Kamboçya’da çalışırken çektiği siyah beyaz fotoğraflarıyla ün kazanmıştı. İngiliz fotoğrafçı, insanların çektiği acıları tasvir eden bu savaş görüntülerini yakalamak için hayatını riske atmıştı.

Don McCullin

En son olarak “First They Killed My Father” adlı biyografik filmin yönetmenliğini yapan Jolie, yaptığı bir açıklamada “Don McCullin’in hayatının filmini çekme şansına sahip olduğum için onur duyuyorum” dedi. Ve şunları ekledi:

 “Müthiş korkusuzluğuna, savaşın gerçekliğine tanık olmaya olan mutlak bağlılığına ve savaşın sonuçlarına katlananlara karşı gösterdiği empatisine ve saygısına hayran kaldım. Don’un mükemmel fotoğrafçılığı, tanık olduğu olağanüstü insanlar ve gazetecilikte benzersiz bir dönemin yükseliş ve düşüşü hakkında bir film yapmayı umuyoruz”

McCullin şunları ekledi: “Angelina’nın Kamboçya hakkındaki son filmini izledikten sonra (ve orada savaş sırasında çok zaman geçirdikten sonra) o zamanki Kamboçya’yı böylesine güçlü ve doğru bir şekilde temsil etmesinden çok etkilendim. Onunla güvenli, yetenekli ve profesyonel ellerde olduğumu hissediyorum.”

Hardy ve Baker, “Don McCullin, uzun süredir derin saygı duyduğumuz biridir” dedi.

“Dikkat çekici hikayesi, acımasız dürüstlük, gözü kara cesaret ve sınırsız empati içeriyor. Angelina, hepimizin aradığı şey olan alakalı ve zorlayıcı, etik açıdan hassas ve ilgi çekici düşüncede bir yaklaşım oluşturdu. Vizyonundan heyecan duyuyoruz ve olağanüstü katkısı, hizmeti ve insanlığa hizmetiyle ömür boyu hatırlanmayı hak eden bir adamı tasvirini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz”

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like