Amazon, yıldızlarla dolu antoloji dizisi Solos’un ilk fragmanını yayınladı. Dizi sadece birkaç hafta içinde, 21 Mayıs’ta yayınlanacak. Fragmandaki görüntüler çok fazla olay örgüsü detayını vermiyor, ancak proje için bir araya getirilen yıldız kadroya baktığınızda bu pek de önemli değil.

Dizi, zaman yolculuğu, yapay zeka, akıllı evler, hafıza nakilleri ve çok daha fazlasını içeren paylaşılan deneyimler yoluyla birbirine bağlanan merkezi bölmenin etrafında dönüyor. Yayıncının resmi özetine göre Solos, yedi bölümlük bir antoloji için yüce ve son derece varoluşsal bir hedef olan insan olmanın ne anlama geldiğiyle ilgili, ancak fragmanda sergilenen fantastik görseller ve nefes kesici duygulardan başka hiçbir şeye dayanmamaktadır.

Oscar ödüllü efsane oyuncular Morgan Freeman ve Helen Mirren’e Oscar ödüllü Anne Hathaway ve üç kez Emmy ödüllü Uzo Aduba eşlik ediyor. Projede ayrıca Crazy Rich Asians ve Hustlers yıldızı Constance Wu, Sleepy Hollow’da oynayan ve geçen yılki beğenilen Miss Juneteenth adlı dramada olağanüstü performans sergileyen Nicole Beharie yer alıyor.

Bu yıldız oyuncu kadrosunda ayrıca Güzel ve Çirkin ve Downton Abbey gibi başarılı projelerde yer alan Dan Stevens, Netflix’in en çok izlenen 2021 orijinal filmi Outside the Wire’da başrol oynadıktan sonra Disney + Marvel dizisi The Falcon and the Winter Soldier’da yer alan Anthony Mackie de yer alıyor.

Hunters yaratıcısı David Weil, Solos dizisini geliştiren ve aynı zamanda projede showrunner olarak yer alan kişi. Ünlü TV dizi senaristi olan Weil ayrıca Solos’un yedi bölümünün üç bölümünü çekerek yönetmenlik çıkışını da yapacak. Fifty Shades of Grey ve Nowhere Boy’dan Sam Taylor-Johnson ise yardımcı yapımcı olarak yer alıyor. Weil, dizinin senaryosunun çoğunluğunu kendi yazdı fakat üzerinde yazar olarak görev alan, ancak PEN15 ve Watchmen’den Stacy Osei-Kuffour da dizinin bir bölümünü yazdı.

Weil, yaptığı açıklamada “Bu projeyi bağlantı, umut ve hepimizi birbirine bağlayan o ortak insanlık arayışı hakkında hikayeler anlatma arzusuyla yarattım. Jennifer Salke’ye ve Amazon’daki inanılmaz ortaklarıma bu özel projedeki büyük destekleri ve işbirlikleri için son derece minnettarım” demişti.

İşte Solos’un fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like