Amazon, Robert Kirkman’ın yetişkinlere yönelik animasyon dizisi Yenilmez için yayın tarihi belirledi. The Walking Dead içerik oluşturucusunun Yenilmez adlı dizisinin prömiyeri 26 Mart 2021 Cuma günü, dünya genelinde 240’tan fazla ülke ve bölgede yalnızca Prime Video’da yapılacak. Birinci sezonun ilk üç bölümü 26 Mart’ta başlayacak ve takip eden her Cuma günü yeni bölümlerin yayınlanmasının ardından 30 Nisan’da sezon finalini yapacak.

Amazon Prime Video, Robert Kirkman’ın beğenilen çizgi roman serisine dayanan dizinin son birkaç yıldır animasyon uyarlamasını geliştiriyordu. Hollywood’daki süper kahraman içeriğinin popülaritesi, kaçınılmaz olarak Yenilmez’in de ekranlara taşınmasına neden oldu. Yenilmez, The Boys’un 2020’de 2. sezonun lansmanından sonra daha da büyük bir hit haline geldiğini gördükten sonra Amazon’un yayınlayacağı yeni süper kahraman dizisi olacak.

Geçen hafta Yenilmez #1’in raflarda yer almasının 18. Yıldönümüydü ve Kirkman bu olayı çizgi romanla ilgili yaptığı bir canlı yayınla kutladı. Bu canlı yayın sırasında Kirkman, Yenilmez serisinin Amazon’daki çıkış tarihini de açıkladı. İlk üç saatlik bölümler 26 Mart’ta Amazon Prime Video’da yayınlanacak. İlk sezon yalnızca sekiz bölümden oluşuyor, bu da Yenilmez’in finalinin 30 Nisan’da Amazon’da yayınlanacağı anlamına geliyor. Bu duyuru ile beraber aynı zamanda yeni bir klip de yayınlandı.

Diziden, Steven Yuen’ın Mark Grayson (diğer adıyla Yenilmez) ve JK Simmons’ın Nolan Grayson (Omni-Man) olarak yer aldığı bir klip ise şöyle:

Kirkman, Cory Walker ve Ryan Ottley’nin aynı adlı Skybound / Image çizgi romanından uyarlanan Yenilmez, 17 yaşındaki Mark Grayson’ı (Yeun) konu alıyor. Mark’ın babası diğer babalardan farklı olarak gezegendeki en güçlü süper kahraman Omni-Man’dir (Simmons). Ancak Mark kendi güçlerini geliştirdikçe, babasının mirasının göründüğü kadar kahramanca olmayabileceğini keşfeder.

Dizide, Sandra Oh, Seth Rogen, Gillian Jacobs, Andrew Rannells, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Chris Diamantopoulos, Melise, Kevin Michael Richardson, Gray Griffin ve Max Burkholder da rol alıyor.

Yenilmez‘in yapımcılığını Skybound, yönetici yapımcılığını ise Kirkman, Simon Racioppa, David Alpert, Catherine Winder yaptı. Jeff Allen ve Linda Lamontagne ise kast direktörlüğünü yaptı. Kirkman’ın ikinci en uzun çizgi roman serisi Yenilmez, 15 yıllık bir aradan sonra Şubat 2018’de sona erdi.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like