Amazon ve BBC’nin henüz İskoçya’da yapım aşamasında olan Neil Gaiman’nın kaleminden Good Omens dizisi ikinci sezonu için oyuncu kadrosunu belirledi.

Metatron rolünü yeniden Derek Jacobi (Gladyatör) canlandıracak ve ikinci sezon için oyuncu kadrosuna katılan I, Claudius dizisinin yıldızı Dame Siân Phillips (Dune) ismini göreceğiz.

Bu sezon cennet, cehennem ve dünyayı kapsayan rollerle geri dönen The League of Gentlemen Mark Gatiss (Sherlock), Steve Pemberton (Killing Eve) ve Reece Shearsmith (Inside No. 9) üçlüsünü de izleyeceğiz.

Niamh Walsh (The English Game) geri dönerken, Tim Downie (Outlander), Pete Firman (The Magicians), Andi Osho (I May Destroy You) ve Alex Norton (Pirates of the Caribbean) yeni rollerde yer alacak.

Hala eklenecek birkaç isim var ama Benedict Cumberbatch ve Frances McDormand’ı ikinci sezonda göremeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Onaylanan diğer oyuncular arasında Jon Hamm, Miranda Richardson, Maggie Service, Nina Sosanya, Doon Mackichan, Gloria Obianyo, Liz Carr, Quelin Sepulveda ve Shelley Conn yer alıyor.

Dizi, Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in birlikte kaleme aldığı 1990 çıkışlı Good Omens romanından uyarlanmıştır.

Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide, cennetin dünyadaki temsilcisi olarak melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi olarak Crowley konu ediliyor.

Dizinin yeni sezonu 6 bölümden oluşacak.

Yazar ve ortak yapımcı Neil Gaiman bugün şunları söyledi: “Good Omens ailesine geri dönmek için çok sayıda muhteşem aktör elde edebildiğimiz için çok heyecanlıyız. Bazıları yeniden rol alıyor, bazıları tamamen yeni karakterler oynuyor. Good Omens ekibine ilk kez gelen insanlar için de aynı heyecanı yaşıyoruz. Şaşırtıcı yeteneklerden oluşan bir ekibe sahibiz ve bizim için yaptıklarını görmek gerçekten büyük bir zevktir. Dünyanın geri kalanının da bu çalışmayı görmesini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Yeni sezonun yapımcılığını Amazon Studios, BBC Studios Productions, The Blank Corporation ve Narrativia üstleniyor.

Yeni sezonun vizyona gireceği tarih için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like