in

Amazon ve John Wick Senaristi Derek Kolstad, Japon Mangası Hellsing’in Film Adaptasyonunu Yapacak

John Wick serisinin senaristi Derek Kolstad, ikonik Japon aksiyon-korku mangası Hellsing’e dayanan bir canlı aksiyon filmi geliştirmek için Amazon Studios ile işbirliği yapacak.

Kolstad, “Kardeşim beni birkaç yıl önce Hellsing mangası ve animesi ile tanıştırdığından beri, onu uyarlamayı çok istedim” dedi. “Mike Callaghan ve ekibi bize Brian Kavanaugh-Jones ve Amazon ile ortak olunduğunu söylediğinde, bunun bir rüya olduğunu düşündüm.”

Kouta Hirano tarafından yazılan ve resmedilen ve Shōnen Gahōsha tarafından yayınlanan Hellsing’te, İngiltere’de kraliçe adına çalışan Hellsing teşkilatı vampirleri avlar ve yok eder. Bunun nedeni ise Iskariot Hellsing’de bulunan ve güçlü bir vampir olan Alucard’ı yok etmek istemektedir. Manga ayrıca Hellsing’in en yeni üyesi olan Seras Victoria adlı eski bir kadın polis memuruna da odaklanıyor.

Callaghan, “Vampir türünü her zaman sevmişimdir, özellikle de bir içerik oluşturucu ona kendi benzersiz yorumunu koyabildiğinde. Derek beni Alucard ve Hellsing Organizasyonu ile tanıştırdığında, bu gelenekte özel bir şeyimiz olduğunu biliyordum” dedi. Kouta Hirano’nun Dracula-Van Helsing mitolojisini yeniden canlandırması, daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen, heyecan verici, ilginç bir aksiyon ve korku karışımı. Brian ve Fred ile ortak olmaktan ve Amazon’un “Hellsing”in zekasını ve çılgınlığını ekranda hayata geçirmemize yardımcı olmak için gemide olmasından inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

Filmin yapımcılığını Automatik’ten Brian Kavanaugh-Jones ve Fred Berger, Ranger 7 Films’den Mike Callaghan ve Reuben Liber, Soluble Fish Productions’tan Jason Lust ve Kolstad yapacak. Gemma Levinson, Automatik’in projesinin yöneticisi olarak yer alacak. Filmin yönetici yapımcıları arasında ise Filosophia’dan Tetsu Fujimura, Hindistan Osborne, Pierre Buffin ve Jason Speer bulunuyor.

Kavanaugh-Jones, “Derek olağanüstü bir yazar ve en iyi yaptığı şeyde, ikonik karakterlerle dolu zengin mitolojiyi inşa etmek için onunla ortak olmaktan çok heyecan duyuyoruz” dedi.

Kolstad, APA, Circle of Confusion ve Behr Abramson Levy tarafından temsil edilmektedir. David Fox ve Derek Kroeger anlaşmada Automatik’i temsil ederken, Gersh anlaşmada Ranger 7 Films ve Soluble Fish Productions’ı temsil ediyor.

Lust, “Drakula karakterinin yaratıcı bir şekilde post-modern bir yorumunu gerçekleştirmek için Amazon ile birlikte bu yıldız ekiple çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyorum” dedi.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’in Popüler Dizisi Lupin’in 2. Kısım Fragmanı Yayınlandı

‘Schitt’s Creek’ Oyuncusu Annie Murphy, Netflix’teki ‘Russian Doll’ 2. Sezon Kadrosuna Katıldı