Jane Austen’ın romanları birçok Hollywood filmlerine uyarlanmıştır. Şimdi ise Amazon Studios ve Di Novi Pictures, Rachel Givney’in çıkış yapan romanı Jane in Love kitabını sinemaya uyarlayacak. Filmin yapımcılığını Denise Di Novi ve Margaret French Isaac üstleniyor. Elissa Down (‘Feel the Beat’ ve ‘The Black Balloon’) yönetmen koltuğuna oturacak.

Avustralya’da yaşayan saygın bir dizi yazarı olan Givney, beyaz perdeye kendi romanını uyarlayacak. Roman, aşkı bulmak için bir pazarlık yapan Jane Austen’ı konu alıyor ve 1803’ten günümüze seyahat ediyor. Dünyaca ünlü yazar modern bir erkeğe aşık olduğunda tüm kitapları kaybolmaya başlar ve bu durum onu 21. yüzyılda, aşkı bulduğu fakat yazma yeteneğini kaybettiği zamanda ya da kendi zamanına geri dönmesine karar vermek zorunda bırakır. Austen, aşk hakkında altı roman yazmasına rağmen hiç evlenmemiş veya çocuğu olmamıştı. Kitap ayrıca Jane Austen’ın 21. yüzyılın tuhaf flört ritüellerini nasıl uyguladığını da gösteriyor.

HarperCollins, kitap olumlu eleştiriler aldıktan sonra talebi karşılamak için ikinci bir baskı siparişi verdi.

Fransız Isaac, “Denise ve ben, Rachel’ın eğlenceli romanını bir filme dönüştürmek için Rachel, Elissa ve Amazon’daki arkadaşlarımızla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Di Novi Pictures, güçlü kadınları gösteren filmleriyle tanınır ve Rachel bize tam da bunu verdi, tüm zamanların en büyük kadın yazarlarından Jane Austen hakkındaki bu harika hikaye, ünlü yazarın ilk romanında bahsettiği kadının toplumdaki yeri ile alakalı temaları da barındırıyor.

Yazar Givney, “DiNovi Pictures’ın parlak, kadın liderliğindeki bir vizyonu var ve Amazon Stüdyoları çok benzersiz ve zengin içerikler üretiyor. Bu kadının güçlendirme hikayesini ekrana getirmek için daha iyi bir yer düşünemezdim” dedi.

Filmi yönetecek olan Down, “Margaret bana Rachel’ın kitabını verdiğinde bir oturuşta kitabı bitirdim. Kitapta yeniden canlandırılan Jane Austen’ın harika bir film konusu olacağını biliyordum. Jane Austen’ı günümüze getirmek ve onun modern aşka bakış açısını hayal etmek beni heyecanlandırıyor” açıklamasında bulundu.

Di Novi Pictures, Josephine Decker’ın A24 ve Apple için yönettiği, Cherry Jones, Jason Segel ve Grace Kaufman’ın rol aldığı The Sky is Everywhere filminin prodüksiyonunu pandemi sırasında tamamladı. DiNovi Pictures, Louisa May Alcott’un Little Women filminin Greta Gerwig yönetimindeki uyarlamasının yapımcılığını üstlendi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like