Amazon Stüdyoları’nın rekor bütçeli Lord Of The Rings: The Rings of Power dizisinden ilk fragman yayınlandı! İkinci Çağ’da geçecek dizide başta Sauron ve Galadriel olmak üzere bazı tanıdık karakterler de yer alacak. 8 bölüm olarak planlanan ilk sezonun ilk bölümü, 2 Eylül 2022’de Amazon Prime Video üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Hikâye hiç olmadığı kadar geriye gidiyor

İlk iki bölümün yönetmeni Juan Antonio Bayona: “Dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri Orta Dünya’ya götürmek ve daha önce hiç görülmemiş bir hikâyeyle İkinci Çağ’ın harikalarını keşfetmelerini sağlamak için çok sabırsızlanıyorum.”

İkinci Çağ’ın Aragorn’un saltanatından binlerce yıl önce olduğu zaten bilinen bir gerçek. Sadece Sauron’un değil, tüm yüzüklerin hala aktif olduğu zamanlardan bahsediyoruz. Ayrıca diziyle ilgili bildiğimiz en iddialı gerçek ise, J.R.R. Tolkien’in kaleminden çıkan en güçlü kötü karakteri izleyecek olmamız. Orta Dünya, hiç olmadığı kadar karanlık ve korkuyla kaplı bir şekilde karşımıza çıkacak.

Dizi, uzun süredir korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkmasına odaklanırken; bir taraftan da Sauron’un hikâyesini takip ediyor. Ayrıca, “Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerini”, “elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarını” ve “nefes kesen Númenor ada krallığını” da tüm güzelliğiyle sergilemeyi vaat ediyor.

Tolkien mitolojisine göre, İkinci Çağ aynı zamanda “Númenor Çağı” olarak da biliniyordu. Aragorn’un zamanında, sadece bir hatıradan ibaret olan Númenor, Sauron’un yok ettiği bir krallıktı. Ayrıca hatırlarsanız, Aragorn, yüzüğün gücüne yenik düşen Gondor Kralı Isildur’un soyundandır. Bu yüzden dizide, Aragorn’un ailesinin başına gelenleri de görme şansı yakalayabiliriz.

Rekor bütçe ve güçlü bir ekip

1 milyar dolarlık bir bütçesyle daha şimdiden ikinci sezon onayı alan Yüzüklerin Efendisi dizisi, hikâyenin nasıl anlatılacağı konusunda endişesi olanların da yüreğine su serpiyor. Ayrıca dizinin yazarları arasında Breaking Bad’in senaristlerinden Gennifer Hutchison ve Game of Thrones’un senaristlerinden Bryan Cogman gibi isimler de yer alıyor ve sadece bu iki isim bile epik bir hikâye beklememiz için yeterli olabilir.

Markella Kavenagh, Tyra rolüyle dizide rol aldığını açıklanan ilk isim olmuştu. Will Poulter’ın (Midsommar), başrollerden biri olan Beldor rolünde oynayacağı açıklanmıştı ancak takvim sıkışıklığı sebebiyle onun yerini Robert Aramayo (Game of Thrones) aldı. Bir başka Game of Thrones oyuncusu Joseph Mawle, dizinin başlıca kötü adamı Oren olarak karşımıza çıkacak. Oren’in, Orta Dünya’nın en büyük gücü olarak hüküm süren Sauron ile ilişkisi tam olarak belli olmasa da; onun ajanı olduğu söylentileri mevcut. Son olarak, Morfydd Clark’ın genç Lady Galadriel olarak dizide rol alacağı açıklanmıştı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like