in

Amazon Prime Video’da İzleyebileceğiniz 3 Yeni Aksiyon Filmi

Akşam eve geldiğimizde heyecan verici bir aksiyon filmi arayışı içine girsek de çoğu zaman bu arayış hüsranla sonuçlanır ve keyifsiz filmler izlemek zorunda kalırız. Eğer gerçekten keyif alacağınız filmler arıyorsanız bu liste size yardımcı olacak. Amazon Prime’a girip filmler arasında kayboluyorsanız bu listemize bir göz atmalısınız. Bu filmlerden bazıları düz olsa da bazıları gerçekten alışılmadık. Ancak eminiz ki hepsi göz atmaya değer filmler.

  1. Final Score (2018)

Guardians of Galaxy fimlerinde hantal bir uzaylı yaratık olan Drax’i oynayan Dave Bautista kendine has bir sertliğin ve hassaslığın çekici bir kombinasyonunu yansıtıyor. Eski bir askeri kahraman olan Michael Knox karakteriyle karşımıza çıkan Bautista, kötü adamların üstesinden gelmeye çalışıyor. Filmin bir sahnesinde karakterimiz bir binanın çatısının üstünde motorsikletiyle dolaşıyor ve absürt bir şekilde kimse onu fark etmiyor. Filmin hikayesi biraz yoğun gelebilir. Filmin kötü karakteri Ray Stevenson’ın oynadığı Arkady Belav, kendine sahte bir ölüm düzenleyen, sakal bırakmış bir siyasi muhalif olan erkek kardeşini arıyor. Yine de bu düşük bütçeli aksiyon filmi Bautista’nın karizmasıyla birlikte gayet etkili bir iş ortaya koymuş.

  1. First Love (2019)

Bu film sizi kalbinize dokunan romantizmden mide bulandırıcı kanlı sahnelere götürecek. Bu tür bir hiperaktiviteye sahip ve tekdüzelikten uzak bir filmi çekmek gerçekten zor bir iş ancak birçok türde filmi olan Miike gibi üretken biri bunun üstesinden başarıyla gelmiş. Umutsuz bir boksör olan Leo (Kubota) ve genç bir fahişe olan Monica (Konishi) arasındaki ilişki hikayenin omurgasını oluşturuyor. Silahlar çekilecek, kılıçlar çekilecek ve First Love filminin huzursuz enerjisi, cesetler üst üste yığılırken bile sizi ekran başında tutacak.

  1. Highlander (1986)

Highlander ismi kulağa biraz saçma ve sevimsiz mi geliyor? Elbette! Öyle de olması lazım. Bu filmde diğer ölümsüz savaşçılarla karşı karşıya gelen Connor MacLeod karakterini görüyoruz, tek başına hakimiyeti sağlamak için onların kafalarını koparmak isteyen bir karakter. Filmin hikayesi başta biraz garip gelebilir ancak filmin görsel tarzı ve Avustralyalı film yapımcısı Russel Mulcahy’nin MTV döneminden kalma cesur hamleleri filmi farklı bir seviyeye taşımış. Filminiz iyi bir yerde olsun istiyorsanız yapmanız gereken de budur.

Daha fazla öneri istiyorsanız takip etmeye devam edin!

Written by Umutcan Çakar

Bir cevap yazın

Netflix imzalı Neymar: Kusursuz Kaos, 25 Ocak’ta yayında

HBO Max, New Line ile birlikte Yeni Bir Final Destination Filmi Hazırlığında