in

Amazon Prime Video, Lady Jaye Merkezli G.I. Joe Serisini Geliştiriyor

Lady Jaye merkezli canlı aksiyon G.I. Joe serisi Amazon’da geliştiriliyor. Serinin aynı zamanda G.I. Joe evreniyle de bağlantıları olacak.

Gizli ajan Lady Jaye’ye odaklanan canlı aksiyon G.I. Joe dizisi şu anda Amazon’da geliştirilme aşamasında. G.I. Joe markası başlangıçta aslında 1960’lı yıllarda Hasbro tarafından üretilen oyuncaklar sayesinde popülerleşmeye başladı. Hasbro, oyuncaklarının birer oyuncak bebek olarak görülmesini istemediği için onlara ‘aksiyon figürü’ adını verdi. Hasbro’nun gerçekçi aksiyon figürleri, sonraki yıllarda bir dizi animasyon filmine uyarlandı.

Lady Jaye, çizgi romanlarda görünmeden ve kendi aksiyon figürleri yaratılmadan önce 1984 yapımı bir çizgi film serisinde tanıtıldı. Daha yakın zamanlarda, G.I. Joe, Channing Tatum’un oynadığı canlı aksiyon filmi GI Joe: The Rise of Cobra ile 2009 yılında yeniden hayata geçirildi. Dwayne Johnson, ayrıca Adrianne Palicki’nin (John Wick) Lady Jaye olarak da rol aldığı devam filmi G.I. Joe: Retaliation için 2013 yılında franchise’a katıldı. Aksiyon figürü hayranları filmleri nostaljik bulmuş olsalar da, hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından karikatürize ve abartılı aksiyonları nedeniyle eleştirildiler. Crazy Rich Asians yıldızı Henry Golding’in başrolünde olacağı Snake Eyes merkezli bir G.I. Joe projesi ise şu anda yapım aşamasında ve Ekim ayında gösterime girecek.

Şimdi ise, G.I. Joe franchise’ı bu sefer Amazon’da bir canlı aksiyon dizisi olarak başka bir canlanma yaşıyor. Dizi, Lady Jaye olarak bilinen G.I. Joe gizli operatörü etrafında dönen bağımsız bir hikaye olarak hayata geçirilecek, ancak yine de G.I. Joe evreniyle ilgili olacak.

Lady Jaye dizisi, dizi sorumlusu olarak yer alan Erik Oleson (Daredevil) tarafından yaratıldı. The Rise of Cobra ve Retaliation yapımcısı Lorenzo DiBonaventura, serinin sorumlu yapımcılığını üstlenecek. Ancak Lady Jaye’yi kimin oynayacağına dair bir bilgi henüz yok.

Çoğu durumda, bir şov, yalnızca şov sunucusu kadar iyidir. Amazon’un Lady Jaye dizisi, daha önce Amazon’un Man in the High Castle’da yazar ve Netflix’in Daredevil’in üçüncü sezonunun şov sorumlusu olarak daha önce başarılı olan Oleson’u showrunner olarak güvence altına aldığından beri, iyi bir başlangıç ​​yapmış gibi görünüyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

George Clooney Ve Julia Roberts “Ticket to Paradise” Adlı Filmde Bir Araya Gelecek

Kevin Hart ve John Hamburg Netflix Komedisi “Me Time” İçin Bir Araya Geliyor