Amazon Prime Video eskisi gibi seçeneksiz değil. Aboneliğiniz, en son hitlerden eski tarz favorilere kadar sayısız şov ve film içerir ve her ay yenileri eklenir. İster bilimkurgu ister romantik komedi ya da ikisinin arasında bir ruh halinde olun, göz önünde bulundurmanız gereken bir dizi seçenek var, başka bir deyişle, bunlar izlenebilecek binlerce filmden en iyi seçenekler.

The Electrical Life of Louis Wain (2021)

İngiliz sanatçı, mucit, girişimci ve bakıcı Louis Wain hakkındaki bu biyografide Benedict Cumberbatch başrolde. 19. yüzyılın sonlarında geçen bu film, sokak kedisini kucağına aldıktan sonra onu dünyaca ünlü yapan gerçeküstü kedi resimleri yapan bir adamın hikayesini anlatıyor. Aynı zamanda kendi azalan akıl sağlığını da yansıtıyor gibi görünüyorlar. Cumberbatch’ten tipik olarak sürükleyici bir merkezi performansla iyi hissettiren bir drama olan bu sıcak portre, biraz düzensiz olsa bile, kaprislerle doludur.

Small Axe (2020)

Beş filminde de temposunu düşürmeyen muhteşem bir antoloji. Small Axe, 60’lardan 80’lere kadar Londra’daki Batı Hintli göçmenlerin yaşamları hakkında farklı hikayelerden oluşan bir koleksiyondur. Hepsi, en iyi şekilde çalışan (ne zaman çalışmıyor ki?) Steve McQueen tarafından yönetiliyor, Mangrove Nine’ın 1971 denemesine dayanan ve Black Panther’in Letitia Wright’ının başrol oynadığı mahkeme salonu draması Mangrove gibi hikayeler üretiyor. Oturun ve bu büyük başarının tadını çıkarın.

Being the Ricardos (2021)

Aaron Sorkin, I Love Lucy yıldızları Lucille Ball ve Desi Arnaz arasındaki ilişkiye dayanan bu biyografik dramayı yazıp yönetiyor. Nicole Kidman ve Javier Bardem’i sırasıyla Ball ve Arnaz olarak canlandırıyor. Başka bir deyişle, çığır açan diyaloglar, akılda kalıcı satırlar ve hazır cevaplarla dolu bir macera bekleyin. Göz alıcı oyuncu Kidman, oyuncu ve komedyeni bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte çiftin karmaşık romantik ve profesyonel ilişkisine yürek katıyor.

Sound of Metal (2019)

Sound of Metal, olağanüstü performansıyla Riz Ahmed için en iyi film ve en iyi erkek oyuncu da dahil olmak üzere birçok Oscar adaylığı elde etti. (İki kategoride kazandı: en iyi ses ve en iyi film kurgusu.) Ne yazık ki işitme duyusunu kaybetmeye başlayan, punk-metal davulcusu Ruben karakterini oynuyor. Ruben, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etmenin yanı sıra sağırlar topluluğundaki yeni hayatına yerleşmek ve Amerikan İşaret Dili öğrenmek zorunda kalır. Filmin çarpıcı ses tasarımı, sizi Ruben’in sürükleyici hikayesine ve etrafındakilerin deneyimlerine kaptırır.

Guava Island (2019)

Bu hikaye Donald Glover, kardeşi Stephen Glover ve Atlanta işbirlikçisi Hiro Murai’nin de aralarında bulunduğu yıldız bir ekibin elinden geliyor. Donald Glover, Rihanna’dan tarafından seslendirilen, Kofi ile birlikte yaşayan bir müzisyen olan özgür ruhlu Deni Maroon’u seslendiriyor. Deni, ada topluluğu için bir müzik festivali düzenleme görevinde çeşitli engellerle karşılaşır ve filmin 56 dakikalık kısa süresi boyunca kapitalizm gibi büyük temaları ele alır.  ihanna’nın şarkı söylemediğini unutmayın, ancak genel olarak bu müzikal bir göz atmaya yetecek kadar akılda kalıcı ve tatlı.

The Mad Women’s Ball (2021)

Bu, 19. yüzyılın sonlarında geçen bu duygusal Fransız gerilim filmini Mélanie Laurent yönetiyor, bununla birlikte yazıyor ve başrolde. Laurent, ailesi ruhlarla iletişim kurduğunu öğrendiğinde akıl hastanesine kapatılmış bir kadın olan Eugenie’yi (Lou de Laâge) serbest bırakmaya çalışan bir hemşire olan Geneviève’dir. İki başrolünün olağanüstü performanslarıyla bizlere sunulan The Mad Women’s Ball, dönemin eşitsizliklerini rahatsız edici melodramına keskin bir şekilde değiniyor.

You Were Never Really Here (2017)

Joker filmi öncesi çekilmiş Joaquin Phoenix’li bir psikolojik gerilim filmi mi? Evet, daha fazla insanın You Were Never Really Here izlemesi gerekiyor. Lynne Ramsay’in, bir politikacının kızını insan kaçakçılığı şebekesinden kurtarmak için tutulan bir tetikçi hakkındaki hikâyeyi ustaca ele alışı, katı, acımasız ve merhametle dosdoğru, gergin bir 90 dakikayı ortaya çıkarmış. Phoenix’in kendini işine adamış muhteşem oyunculuğuyla, You Were Never Really Here, ortalamanın üstünde bir gerilim filmi performansını bizlere sunmuş.

The Map of Tiny Perfect Things (2021)

Palm Springs’in izinden giden The Map of Tiny Perfect Things, kahramanlarının hayatlarını bir zaman döngüsü içinde keşfeden bir romantik komedidir. Katheryn Newton ve Kyle Allen, bu filmde aynı günü birçok kez tekrar eden iki genç Margaret ve Mark rolünde yer alıyor. Büyüleyici ve içten, bu tamamen mükemmel olmasa da sağlam bir yapım.

Daha fazlası için takip etmeye devam edin!

Bir yanıt yazın
You May Also Like