Gerilim ve gizemlerden hayalet hikayelerine kadar Amazon Prime Video, film gecenizi korku salmak için mükemmel bir korku filmi arşivine sahiptir. İster biraz dişli ürkütücü bir komedi havasında olun, isterse farklı bir sonla biten tehditkar bir gizem olsun, Prime Video aboneliğinize ücretsiz olarak dahil edilen birçok harika korku filmine sahiptir.

Amazon Prime Video’da hangi korku filmini izlesem diye kara kara düşünüyorsanız bu liste tam da size göre. Sizler için platformda şu anda yayınlanan en iyi korku filmlerinden birkaçını listeledik. O halde gelin göz atalım.

Black Box (2020)

“Black Box”, trajik bir araba kazasından kurtulduktan sonra hafızasını geri kazanmaya çalışan Arthur’u ((José Garcia) konu alıyor. Arthur, kızını büyütmeye çalışırken eski haline dönmek için umutsuzca, aniden kendisinin olamayacak kadar karanlık hissettiği bir geçmişi araştırmasına yardımcı olan deneysel bir tedavi görür.

 

Resimdeki Hayalet (2008)

Genç bir kızın ölümüne yol açan trajik bir araba kazasının ardından Ben, Jane’in öldürdükleri ölü kızın ruhu olduğundan şüphelendiği fotoğrafların çoğunda tuhaf bulanıklıklar fark etmeye başlar. Filmin başrollerinde Joshua Jackson, Rachael Taylor ve Megumi Okina yer alıyor.

 

Arınma Gecesi (2013)

2022 yılına kadar, cinayet dahil her türlü suçun yılda 12 saat süreyle yasal olduğunu belirten bir Amerikan hükümeti kararı alındı. Amacı, suçları yasallaştırarak insanların nefretten kurtulmasını sağlamak ve ardından yılın geri kalanında suç oranını düşürmek ve yoksul insanların hayatını ortadan kaldırarak ABD’de yüksek bir ekonomik seviyeyi sürdürmek ve birinci sınıf insanların yaşama önceliğini arttırmaktır.

Stay (2005)

Bir köprüde meydana gelen araba kazasından sonra, psikiyatrist Sam Foster, görünüşe araba kullanan ve üç gün sonra intihar edeceğini söyleyen Henry Letham’ın davasını üstlenir. Sam, Henry ile olanları daha derinlemesine araştırmaya karar verir ve vakayla ilgili bulgularıyla gerçeklikten koptuğunu hisseder. Henry’nin ilgi çekici durumunu çözmeye çalışırken kız arkadaşı Lila Culpepper’dan aklının başında kalması için yardım etmesini ister.

 

Asla Yabancılarla Oynama (2001)

Üniversite öğrencisi Lewis Thomas, kız arkadaşı Venna’yı almak için ülke çapında bir geziye çıkmaya karar verir. Oraya giderken ağabeyi Fuller’ı hapisten alır ve birlikte takılmaya karar verir. Yolculuk sırasında Fuller, CB radyosu aracılığıyla Rusty Nail olarak bilinen bir adama şaka yapmaya karar verir ve Lewis’i ortak olması için ikna eder. İlk başta eğlenceli görünür ancak kısa süre sonra şaka çok ileri gider. Çok geçmeden Lewis, Fuller ve Venna, psikopat bir kamyon şoförü onları sürekli olarak arkadan takip ettiğinde ve sadece ölülerini görmek için hiçbir şeyden vazgeçmediğinde kendilerini tehlikede bulurlar.

Arınma Gecesi: Anarşi (2014)

Bir çiftin arabaları arızalanır ve yılda sadece bir gece boyunca tüm suçların işlenebildiği Arınma Gecesi başlarken eve gitmeye çalışırlar. Bu arada, bir polis görevlisi oğlunu öldüren adamdan intikam almak için sokaklara çıkar ve saldırganlar onu yok ettikten sonra evlerinden anne ve kızı kaçar. Beş kişi, Los Angeles’ta gece hayatta kalmaya çalışırken bir araya gelir.

 

Aynalar (2008)

New York’ta, eski NYPD dedektifi Ben Carson, yıllar önce kısmen yangın sonucu tahrip olan Mayflower Alışveriş Merkezi’nde gece nöbetçisi olarak çalışmak üzere işe alınır. Silahlı çatışmada bir adamı öldürdükten sonra polis emeklisi olmuştur ve alkoliktir. Evliliği de biten ve bu yeni işin hayatını yeniden inşa etmek için bir şans olarak gören Ben, ilk devriye gecesinde aynaların kusursuz bir şekilde temiz olduğunu fark eder ve meslektaşı eski gece nöbetçisinin aynalara takıntılı olduğunu açıklar. Birkaç geceden sonra Ben, aynalarda tuhaf görüntüler görmeye başlar ancak eski karısı Amy, ilaçlarının bir yan etkisi olarak halüsinasyon gördüğüne inanır.

Bir yanıt yazın
You May Also Like