Amazon Studios, dizi formatında çekecekleri Lord of the Rings için, şu anda Yeni Zelanda’da çekimlere devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, oyuncu kadrosuna katılan yirmi oyuncu Amazon Studios tarafından açıklandı. Hiçbir karakter ismi açıklanmadı ve hikayesi hakkında da şu an az şey biliniyor. 

Yeni oyuncuların arasında Cynthia Addai-Robinson (Power), Maxim Baldry (Years and Years), 18 yaşındaki yeni isim Ian Blackburn, Kip Chapman (Top of the Lake) ve stand-up komedyeni Anthony Crum yer alıyor.

Diğer yeni oyuncular arasında Maxine Cunliffe (Power Rangers Megaforce), Trystan Gravelle (The Terror), çizgi roman oyuncusu Sir Lenny Henry (Broadchurch), Soitha Jayasundera (Midsomer Murders), Fabian McCallum (You, Me & the Apocalypse), Simon Merrells (Knightfall) ve Geoff Morrell bulunuyor.

Kadroya, Peter Mullan (Ozark), Lloyd Owen (Apollo 18), Augustus Prew (Pure Genius), Peter Tait (Peter Jackson’ın Return of the King filminde küçük bir rolü vardı), Alex Tarrant (Filthy Rich), Leon Wadham (Under the Mountain), Benjamin Walker (Jessica Jones), and Sara Zwangobani (Disgrace de katılıyor.

Yeni katılan oyuncular, Joanna Robinson’ın açıklamasına göre nispeten yeni yeni sahnede ve uluslararası ya da bağımsız film ve televizyon dünyasında görülen isimler arasındalar.

Dizinin proje sorumlusu ve yönetici yapımcısı JD Payne ve Patrick McKay, yaptıkları bir açıklamada “Dünyanın dört bir yanından gelen bu olağanüstü yetenekli oyuncular, Orta Dünya’yı yeniden canlandıracak. Bu parlak ve benzersiz oyuncuları bulmak, birkaç yıllık bir araştırmanın sonucunu temsil ediyor. Amazon’un The Lord of the Rings dizisinin uluslararası oyuncu kadrosu bir topluluktan çok daha fazlası. Onlar bir aile. Her birini Orta Dünya’da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.

JA Bayona (Jurassic World: Fallen KingdomThe Impossible) dizinin ilk iki bölümü yönetiyor ve Belén Atienza ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev alıyor. Dizi için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Bu hikaye Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçtiği için Hobbit veya Yüzük Kardeşliği zamanlarından binlerce yıl öncesini anlatıyor. Bu nedenle, bu serilerde yer alan karakterler o zamanda var olmayacaklar fakat Galadriel veya Elrond gibi bazı ruhani varlıklar bu zaman çizelgesinin bir parçası olabilir.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like