The Expanse 5. sezonu dramatik bir sonla biterken, izleyiciler şimdi de önümüzdeki 6. Sezonun çıkmasını bekliyorlar. Peki dizinin yeni sezonunda neler bekleyebiliriz ve yeni sezon ne zaman gelecek?

Syfy kanalında yayınlanmaya başlayan The Expanse, ilk olarak 2015-2018 yılları arasında 3 sezonu yayınlandı. Dizi, 200 yıl sonrasını işliyor ve deneyimli bir dedektif olan Miller’ın kayıp bir kızı bulmak için uzay gemisi kaptanıyla iş birliği yapması ve sonrasında keşfedilen gerçekleri konu alıyor. Steven Strait’in James Holden, Dominique Tipper’ın Naomi , Wes Chatham’ın Amos ve Cas Anvar’ın Alex rolünde yer aldığı The Expanse, bilim kurgu dünyası, gizemli hikaye anlatımı ve büyüleyici karakterleriyle övgüler aldı. Ancak yine de Syfy ağı tarafından iptal edildi. Neyse ki Amazon, The Expanse’in platformunda 4. sezondan itibaren yayınlanması için devreye girdi.

The Expanse 5. sezon, Marco Inaros’un kendisini kasabanın yeni kötü adamı olarak göstermesiyle başlıyor. Marslı isyancılarla bağlantısı olan Marco, Rocinante mürettebatı dağılmış ve ayrılmışken Dünya’ya bir asteroid püskürterek saldırıya geçer. Holden, Deniz Kuvvetlerinin Tycho’ya saldırısına tanık olur ve Marco’nun ardından yola çıkar, Naomi oğlunu kurtarmaya çalışır fakat başarısız olur. Amos Dünya’nın yıkımını ilk elden tecrübe eder ve Alex Bobbie’ye katılır.

Amazon, The Expanse dizisinin beşinci sezonu yayınlanmadan hemen önce altıncı sezon için tekrar ekrana geleceğini ancak bunun dizinin son sezonu olacağını açıkladı. Dizi, Daniel Abraham ve Ty Franck’ın aynı adlı roman serisine dayanıyor.

Peki The Expanse’in yeni sezonu ne zaman yayınlanacak? 6. sezon için henüz resmi bir yayın tarihi belirlenmedi, ancak Aralık 2021 tarihinde çıkması bekleniyor. Dizinin 4. sezonun prömiyeri Aralık 2019’da ve 5. sezon, yılın ilk birkaç ayında çekimler tamamlandıktan sonra Aralık 2020’de gösterime girdi. The Expanse 6. Sezonunun çekimleri tüm dünyada COVID-19 nedeniyle kısıtlamalar hala yürürlükte olduğundan, prodüksiyon normalden daha uzun sürebilir.

The Expanse 6. sezonunda, seriden Babylon’s Ashes kitabındaki olayları uyarlanacak. Dünya, Marco’nun saldırısının sonuçlarıyla boğuşmaya devam ederken, Mavi Gezegen ve Deniz Kuvvetleri arasında savaş kızışır ve Marco Inaros, sistem üzerindeki hakimiyeti için çabalar. Rocinante savaşa katılır, ancak kısa süre sonra Laconia sisteminden başka bir düşman ortaya çıkar.

İşte dizinin fragmanı:

Bir yanıt yazın
You May Also Like