in

Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz En İyi 7 Romantik Komedi Filmi

Popüler platformlardan olan Amazon Prime Video arşivinde yüzlerce film bulunuyor. Bu nedenle, eğer romantik komedi izleme modundaysanız güzel bir film bulmak için biraz zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

İşte tam da bu nedenle sizler için Amazon Prime’da yer alan en iyi 7 romantik komedi filminden oluşan bu listeyi hazırladık. Bazılarında drama unsurları içeren, bazılarında ise hem iç açıcı hikayelerden hem de kahkahalardan ağlatacak olan mükemmel romantik filmlerini bir araya getirdik. Listede modern zamanların yanı sıra 40’lı yıllara kadar uzanan filmler de bulunuyor. O zaman gelin listeye bir göz atalım.

What If (2013)

Daniel Radcliffe ve Zoe Kazan, basit fakat iyi hissettiren bu aşk hikayesinde oyunculuklarını konuşturuyorlar. Uzun süredir kötü ilişkileri olan bir adam olan Wallace (Radcliffe), Chantry (Kazan) ile arkadaşlık kurduğunda, Chantry’nin
maalesef uzun süredir erkek arkadaşıyla yaşadığını öğrenir. Aşık olmaktansa, ruh eşiyle en iyi arkadaş olmanın ne anlama geldiğini keşfetmeye çalışırlar.

Rotten Tomatoes: %73
Yıldızlar: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Adam Driver, Megan Park
Yönetmen: Michael Dowse
Süre: 102 dakika

Zengin Avcısı (2006)

Breakfast at Tiffany’s’den esinlenen ve orijinal adı Hors de prix olan bu Fransız filminde Jean lüks bir otelde çalışan garson/barmendir. Jean, zengin erkekleri avlayan ve lüks yaşam tarzını finanse etmeleri karşılığında arkadaşlık ve seks yapan bir kadın olan Irene ile tanışır. Jean’i barmen yerine boş barda dolaşan milyoner bir misafirle karıştırarak flört eder ve geceyi onunla geçirir. Bir dizi gizli buluşma ve bunu takip eden tesadüfi karşılaşmalar aracılığıyla Jean, gizemli kadından hoşlanmaya başlarken yalanına devam eder.

Rotten Tomatoes: %82
Yıldızlar: Gad Elmaleh, Audrey Tautou, Marie-Christine Adam
Süre: 104 dakika

 

The Big Sick (2017)

Oscar adayı olan The Big Sick filmi, Kumail Nanjiani ve eşi Emily Gordon tarafından yazılmıştır. Pakistan doğumlu, geleneksel bir aileden gelen bir komedyen olan Nanjiani, yüksek lisans öğrencisi Emily’ye aşık olur, ancak ailevi kültür çatışmasıyla başa çıkmakta zorlanır. Emily gizemli bir hastalığa yakalandığında Nanjiani fikrini değiştirmeye başlar. Bu film, birinin zor zamanlarda bile nasıl sevilebileceğinin en güzel örneği.

Rotten Tomatoes: %98
Yıldızlar: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter Ray Romano
Yönetmen: Michael Showalter
Süre: 120 dakika

 

Aşk Mektupları (2010)Yönetmen Gary Winick’in beyin kanserinden zamansız vefat edişinden önceki son filmi olan Aşk Mektupları, William Shakespeare’in ünlü kahramanı ve muhtemelen en tartışmalı olanlardan biri olan Juliet’e mektup yazma fikri üzerine Lise ve Ceil Friedman’ın aynı adlı kurgusal olmayan kitabından esinlenmiştir. Sophie (Amanda Seyfried), Verona’nın romantik ortamına tamamen ilgisiz görünen nişanlısıyla İtalya’ya seyahat eder. Ancak Sophie, Juliet’e gizli mektuplar bulduğunda ve 50’lerde kaybolan birine cevap vermeye karar verdiğinde, yaşlı bir kadının uzun süredir kayıp olan bir aşkı bulmasına ve bu süreçte yakışıklı torunuyla tanışmasına yardım eder. Film, komediden daha çok romantizm ve drama içerir.

Rotten Tomatoes: %42
Yıldızlar: Amanda Seyfried, Christopher Egan, Gael Garcia Bernal, Vanessa Redgrave, Franco Nero
Yönetmen: Gary Winick
Süre: 105 dakika

Erkekler Ne İster? (2019)

Mel Gibson ve Helen Hunt 2000 filmi What Women Want’ın bir yeniden yapımı olan ve rol değişikliği içeren Erkekler Ne İster filminde, bu sefer bir medyumla tanışan ve kafasını çarptıktan sonra etrafındaki erkeklerin düşüncelerini ve arzularını duyma yeteneği ile uyanan kadını görüyoruz. Orijinal filmde Mel Gibson’ın karakteri, kadınların güvensizliklerini ve düşüncelerini duyduktan sonra sözlerinin ve eylemlerinin onları nasıl incitebileceğini öğreniyor. Ancak bu filmin odak noktası, Ali’nin öğrendiklerini, beyaz erkeklerin egemen olduğu bir alanda çalışan siyahi bir kadın spor ajanı olarak hak ettiği takdiri kazanmasına yardımcı olmak için nasıl kullandığıdır. Ayrıca filmde altta yatan bir aşk hikayesi de yer alıyor.

Rotten Tomatoes: %42
Yıldızlar: Taraji P. Henson, Aldis Hodge, Josh Brener, Erykah Badu, Richard Roundtree’nin Tracy Morgan
Yönetmen: Adam Shankman
Süre: 117 dakika

This Beautiful Fantastic (2017)

Bu çağdaş peri masalı, Londra’da güzel bir bahçenin fonunda geçiyor ve münzevi, rüya gibi genç bir kadın ile huysuz bir dul arasındaki dostluğa odaklanıyor. Bella (Jessica Brown Findlay) çocuk kitapları yazmayı istiyor, ancak bakımsız bahçesinden tahliye edilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında, huysuz ve sevgisiz yan komşusunun (Tom Wilkinson) yardımını almak zorundadır. Birlikte bahçeyi ihtişamına kavuştururlar ve aralarında oluşan güçlü bir bağı keşfederler.

Rotten Tomatoes: %61
Yıldızlar: Jessica Brown Findlay, Tom Wilkinson, Andrew Scott
Yönetmen: Simon Aboud
Süre: 92 dakika

Cuma Kızı (1940)

1940 yapımı bu filmde Cary Grant, yıldız muhabiri eski eşi Hildy’nin (Rosalind Russell) yeni bir adamla nişanlandığını öğrenen kıdemli bir gazete editörü olarak rol alıyor. Hildy’yi evlenmeden önce son bir hikayenin izini sürmesi için onunla gitmeye ikna ederek eşini geri kazanmaya karar verir. Doğal olarak, aşklarını yeni bir gizemin peşinde yeniden canlandırırlar ve daha önce beraber olmalarını sağlayan duyguları tekrardan keşfederler.

Rotten Tomatoes : %98
Yıldızlar: Cary Grant, Rosalind Russell
Yönetmen: Howard Hawks
Süre: 92 dakika

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Paranormal Activity 7 Yönetmeni Will Eubank Olacak

Yeni ‘My Little Pony’ Filmi Netflix’te Yayınlanacak