Biraz gülmeye ve rahatlayamaya mı ihtiyacınız var? O zaman komedi filmi izlemek iyi bir seçenek olabilir. Neyse ki Amazon Prime, kahkahalar atmanızı ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamak için platformunda oldukça kaliteli ve iyi bir komedi film arşivine sahip.

Komedi klasiklerinden en son favorilere, unutulmuş mücevherlerden romantik komedilere, casusluk içeren filmlerden akış hizmetindeki en son hitlere kadar, şu anda Amazon’daki en iyi ve en komik komedi filmlerini sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Election

Alexander Payne’in nefis alaycı komedisi Election, Reese Witherspoon’u acımasız, hırslı lise öğrencisi Tracy Flick’i konu alıyor. Flick’in sınıf başkanı adaylığı, yurttaşlık bilgisi öğretmeninin (Matthew Broderick) düşmanlığına neden olur. Şımarık öğrenci ile küstah öğretmen arasındaki rekabet yakıcı ve zekicedir.

Harold & Kumar Go to White Castle

Stoner komedisi Harold & Kumar Go to White Castle, kafayı bulup hamburger arayışına çıkan en iyi iki arkadaşın (John Cho ve Kal Penn oynadığı) hikayesiyle tuhaf ve eğlenceli bir üçleme başlattı. Film, kötü bir kamyon şoförü, kaçmış bir çita ve şaşırtıcı derecede iğrenç Neil Patrick Harris gibi karakterlerle komedi yolculuğuna çıkarıyor.

 

The Big Sick

Kumail Nanjiani ve Emily V. Gordon, The Big Sick ile gerçek hayattaki travmalarını tatlı ve komik bir romantik komediye dönüştürüyor. Kumail, Emily’ye (Zoe Kazan) aşık olur ve ardından aniden gizemli bir hastalığa yakalandığında ailesinin yanı sıra kendi kariyeri ve bağlılık sorunları ile ilgilenmek zorundadır.

Heathers

1980’ler gençlik komedileri için altın bir çağdı. Heathers ise o çağın en iyi filmlerinden. Sefil bir popüler kız olan Film, Winona Ryder ve Christian Slater’ın bu kızı sonrasında sınıf arkadaşlarından intikam almak için kullanan dışlanmış kötü çocuğun konu alındığı bir kara komedi filmidir. Heathers, ergenlik hayatına komik bir bakış açısı sunuyor.

 

Cuma Kızı

Muhtemelen 1940’ların en iyi komedilerinden olan Cuma Kızı, Cary Grant ve Rosalind Russell’ın oynadığı eski eşler (ve şu anki meslektaşları) arasındaki akıllı şakalarla baş döndürücü tempolu bir romantik komedidir. Grant’in gazete editörü ve Russell’ın yıldız muhabiri ilişkileri ve anlattıkları hikaye konusunda sürekli anlaşmazlık içindedir ve bu kıvılcımlar sonunda yeniden alevlenen bir romantizme dönüşür.

 

Love & Friendship

Yazar-yönetmen Whit Stillman, Jane Austen’in az bilinen romanı Lady Susan’ı, romantik entrikalar hakkında bir komedi olan Love & Friendship olarak uyarlıyor. Kate Beckinsale, en iyi performanslarından birini Lady Susan rolüyle gerçekleştiriyor.

 

A Simple Favor

Yönetmen Paul Feig, Bridesmaids ve The Heat gibi daha şehvetli komedileriyle tanınır ancak A Simple Favor ile daha kurnaz bir yöne gitti. Kıvrımlı gizemlerden oluşan bir parodi olan A Simple Favor, şık (ve muhtemelen tehlikeli) yeni arkadaşına (Blake Lively) fazla takıntılı olan neşeli bir bekar anne Anna Kendrick’in hikayesini anlatıyor.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like