Amazon, Ann ve Nancy Wilson kardeşlerin Heart adlı klasik rock grubu ile ilgili bir biyografik film çekmeye hazırlanıyor. Vokalist Ann Wilson bu haberi, SiriusXM’nin “Volume West” sunucusu Lyndsey Parker’a açıkladı.

Wilson’ın yaptığı açıklamalara göre, punk grubu Sleater-Kinney’nin gitaristi ve IFC’nin komedi dizisi “Portlandia”ın yıldızı Carrie Brownstein filmi yazacak ve yönetecek. Projenin yapımcılığını ise en çok da “Flashdance”, “Adventures in Babysitting”, “Hot in Cleveland “,”How to Lose a Guy in 10 Days” ve “Sleepless in Seattle” gibi çalışmalarıyla tanınan Lynda Obst yapacak.

Film, Heart’ın baş vokalistlerini ve kız kardeşler Ann ve Nancy Wilson’ın çocukluğunu anlatacak. Heart grubunun ün kazanmaya başladığı ve dünyanın en büyük gruplarından birine yükseldikleri 1990’ları ve grubun ticari olarak en başarılı olduğu ancak sanatsal özgürlüklerinin kısıtlandığını hissettikleri 80’lerde grubun acı-tatlı dönemleri gözler önüne serilecek.

Wilson, senaryonun ilk taslağını gördüğünü belirtti. Fakat ilk taslağın belli olmasına rağmen pandemi döneminden kaynaklı olarak film şu anda hala geliştirme aşamasında. Bunun yanı sıra, filmde yer alacak olan oyuncu kadrosu ise henüz belirlenmedi.

Ann Wilson şunları söyledi: “Birkaç tane öne çıkan oyuncu oldu fakat şu ana kadar film için doğru oyuncu çıkmadı. Anne Hathaway rol için öne çıkan oyunculardan biri oldu ama bu film için tam olarak doğru seçenek olduğunu düşünmüyorum.” Wilson, rolleri kimin üstlenmesini istediği konusunda hiçbir tercihi olmadığını açıkladı: “Açıkçası hiçbir fikrim yok. Ben de sizin gibi kimlerin kadroda yer alacağını öğrenmek için heyecanla bekliyorum. ”

Filmde, oyuncuların Heart grubunun şarkı söylemeleri ya da dudak senkronizasyonu sağlanmalarının gerekip gerekmediğine de henüz karar verilmedi. Wilson, gelişmelerin küçük küçük yaşandığını ve COVID-19 nedeniyle her şeyin aslında yavaşladığını fakat her şeyin güzel olacağı söyledi.

Biyografinin yanı sıra Wilson, Steve Earle’ün “The Revolution Stars Now”ın bir coverı olan son albümü ile ilgileniyor. Şarkıcı ayrıca orijinal müzik üzerinde çalıştığını ve bir sonraki albümünün Seattle’ın ikonik rock grubu Alice in Chains’in “Rooster” şarkısına yaptığı coverının stüdyo versiyonu olacağını söyledi.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like