Netflix’te yayınlanan Always Be My Maybe dizisinin yıldızı ve Baby Cobra komedyeni Ali Wong, Amazon’da yakında yayınlanacak olan “Paper Girls” adlı dizi uyarlamasında yer alacak.

Wong, daha önce açıklanan dizi başrolleri Sofia Rosinsky, Camryn Jones, Riley Lai Nelet ve Fina Strazza’ya katıldı. Plan B ile birlikte Amazon Stüdyoları ve  Legendary Television tarafından yapılan dizi, yazar Brian K. Vaughan ve ünlü illüstratör Cliff Chiang’ın çizgi roman serisine dayanıyor.

“Paper Girls”, 1988’de Cadılar Bayramı’ndan sonraki sabah gazete dağıtırken farkında olmadan zaman yolcularının savaşan grupları arasındaki bir çatışmaya yakalanan ve onları dünyayı kurtaracak bir maceraya gönderen dört genç kızı konu alıyor. Şimdiki zamanımız, geçmişimiz ve geleceğimiz arasında seyahat ederken kendilerinin gelecekteki versiyonlarıyla karşılaşırlar ve şimdi kaderlerini kucaklamayı veya reddetmeyi seçmek zorunda kalırlar.

Wong, on iki yaşındaki Erin Tieng’in (Nelet) yıllar sonra dönüştüğü yetişkin Erin’i oynayacak. İki Erin nihayet yüz yüze geldiğinde, çocukluk umutları, hayalleri, hırsları ve yetişkin hayatlarının gerçekleri arasındaki uçurumla yüzleşmek zorunda kalırlar.

Wong, popüler stand up gösterileri olan “Baby Cobra” ve “Hard Knock Wife”ı yayınlayan oldukça popüler bir stand up komedyenidir. Bir aktris olarak, “Always Be My Maybe” adlı romantik komedi filminde başrol oynadığı, yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği biliniyor. TV tarafında, şu anda 2. Sezon için yetişkinlere hitap eden bir çizgi film kanalı olan Adult Swim’e taşınan animasyon dizisi “Tuca and Bertie”nin ana karakterlerinden birini seslendiriyor ve Netflix’te Minari filminin yıldızı olan Steven Yeun’la birlikte “Beef” adlı komedi-drama dizisinde rol alacak.

Wong, United Talent Agency and Hansen, Jacobson, Teller, Hoberman, Newman, Warren, Richman, Rush, Kaller & Gellman L.L.P. tarafından temsil edilmektedir.

‘Paper Girls’ projesinde Stephany Folsom (Lord of the Rings”,“Toy Story 4”) ve Christopher C. Rogers (“Halt and Catch Fire”), baş yapımcı ve yardımcı yapımcı olarak, Vaughan, Chiang, Plan B ve Christopher Cantwell ise yönetici yapımcı olarak yer alıyor.

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like