Alex Garland, yeni filmi “Men” için A24 ile yeniden bir araya gelecek. Jessie Buckley, eski kocasının ölümünden sonra İngiltere kırsalına tek başına tatile giden bir kadını canlandırarak filmde rol almak için görüşmeler yapıyor. Garland tarafından kaleme alınan ve yönetilen projeye Rory Kinnear da katılmaya hak kazandı.

A24, yeni projeyi finanse etmek ve dağıtmak için projeye dahil oldu. İngiliz romancı ve senarist olan film yapımcısı Alex Garland, 2014’ün “Ex Machina” filmiyle stüdyoda ilk yönetmenlik denemesini yaptıktan sonra A24 şirketiyle yeniden bir araya geldi. Başrollerini Domhnall Gleeson, Alicia Vikander ve Oscar Issac’ın paylaştığı bilim kurgu filmi, Garland’a gişede 36.9 milyon dolarlık kayda değer bir ödüle ek olarak orijinal senaryo dalında Oscar adaylığı da kazandırdı.

“Men”, Garland’ın 2018’deki “Annihilation” dan sonraki ilk uzun metrajlı filmi ve Nisan ayında yayınlanmasını tamamlayan FX mini dizisi “Devs”den sonraki ilk filmi olacak. Garland’ın diğer çalışmaları arasında “The Beach” (2000 yapımı ve Leonardo DiCaprio’nun başrolde yer aldığı film), “Dredd”, “Never Let Me Go” ve “28 Days Later” bulunmaktadır.

Garland ile birlikte “Ex Machina”, “Annihlation” ve “Devs”in yapımcılığını üstlenen Scott Rudin, Eli Bush ve DNA’dan Andrew Macdonald ve Allon Reich ile birlikte yeni filmin yapımcılığına geri dönüyor.

Buckley’in yıldızı, son yıllarda “Chernobyl”, “Wild Rose” ve “Fargo”da eleştirmenlerce beğenilen performanslarıyla yükselişe geçti. İrlandalı yıldız, Charlie Kaufman’ın Netflix filmi “Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum” daki son çalışmasıyla Gotham Ödülleri adayı olmuştur. Kinnear, son James Bond filminde Bill Tanner rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor ve oyuncu en son olarak “Penny Dreadful: City of Angels”da görüldü.

Garland, WME tarafından temsil edilmektedir. Buckley, CAA, Range Media Partners ve United Agents tarafından temsil edilmektedir. Kinnear ise Markham, Froggart ve Irwin tarafından temsil ediliyor.

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like