Amazon Prime Video, Akshay Kumar’ın başrolünde yer aldığı Bollywood filmi “Ram Setu” ile ilk Hindistan filmi ortak yapımına girişiyor.

Projede yaratıcı yapımcı olarak yer alan Dr. Chandraprakash Dwivedi (“Prithviraj Chauhan”) ile beraber Abhishek Sharma (“Parmanu”) tarafından yönetilen film, kökleri Hindistan’ın kültürel ve tarihi mirasına dayanan bir aksiyon-macera dramasıdır. Filmin ismi, kaçırılan karısı Sita’yı kurtarmak için Hindistan ile Sri Lanka arasında denizde inşa edilen Hindu Tanrısı Ram Setu köprüsüne atıfta bulunuyor.

Kumar, “Açıkçası Ram Setu’nun hikayesi her zaman ilgimi çeken ve bana ilham veren bir hikaye oldu. Bu film gücü, cesareti ve sevgiyi ve büyük ülkemizin ahlaki ve sosyal dokusunu oluşturan benzersiz Hint değerlerini temsil ediyor” dedi. “Ram Setu, geçmiş, şimdi ve gelecek kuşaklar arasında bir köprü görevi görüyor. Hint mirasının önemli bir kısmının hikayesini anlatmak için şimdiden sabırsızlanıyorum” diye ekledi.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Jacqueline Fernandes (“Drive”) ve Nushrratt Bharuccha (“Chhalaang”) da yer alıyor. “Ram Setu”, beyazperdede yayınlanmasının hemen ardından dünya çapında Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

Ortak yapımcılar arasında Cape of Good Films (“Pad Man”), Vikram Malhotra’nın Abundantia Entertainment (“Breathe”) ve Lyca Productions (“2.0”) bulunmaktadır. Abundantia ayrıca Kumar’ın oynadığı Amazon dizisi “The End”in yapımcılığını da üstleniyor.

Amazon Prime Video Hindistan’ın yönetmen ve baş sorumlusu olan Vijay Subramanium, “Hindistan topraklarında yerleşik hikayeler genellikle yalnızca Hindistan’da değil, tüm dünyada izleyici buldu ve Hint mirasımızı vurgulayan bir filmle iş birliği yaparak ortak yapım sürecine adım atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Vikram Malhotra ve Abundantia Entertainment ile ve Akshay Kumar ile bugüne kadarki iş birliğimiz benzersiz ve oldukça başarılı oldu. Şimdi de bu yeni projede birlikteliğimizi daha da derinleştirme ve güçlendirme yönüne doğru ilerliyoruz.”

Abundantia’nın kurucusu ve CEO’su Vikram Malhotra, “Hindistan’da mitoloji, din ve tarih derinlemesine iç içe geçmiş durumda. Bunlar ulusumuzun sinir sistemini oluştururlar ve bize her zaman harika, destansı hikaye anlatımının temelini attılar. “Ram Setu” gerçekler, bilim ve tarihi miras üzerine kurulmuş bir hikaye ve yüzyıllardan beri Kızılderililerin derin inancına dayanıyor” dedi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like