21. Beni Satan Casus (IMDb: 6,4/10)

En yakın iki arkadaş olan Audrey ve Morgan oldukça sıradan bir hayat sürdürmektedir. Bu iki en yakın arkadaşın sıradan hayatları bir gün Audrey’in eski sevgilisinin evlerine gelmesiyle hareketlenir. Peşinde suikastçılar olduğunu söyleyen eski sevgilisinin ajan olduğunu öğrenen Audrey, en yakın arkadaşı Morgan’la beraber hiç tatmadıkları bir maceraya atılırlar.

10 Ağustos 2018’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Mila Kunis, Kate McKinnon, Justin Theroux gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Susanna Fogel oturuyor.

22. Baba (IMDB: 9,2/10)

Sicilya’dan Amerika’ya göç eden Corleone ailesi, kimliği belirsiz bir takım kişinin saldırısına uğrayınca zamanla kaba kuvvet kullanmaya başlarlar ve tahmin edemeyecekleri şekilde bir konuma yükselirler.

Mario Puzo’nun çok satan kitabından Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan eserin filminde Marlon Brando, Al Pacino, James Caan gibi isimler yer almıştır.

23. Zor Ölüm (IMDb: 8,2/10)

New York Polis Departmanı’nda dedektif olarak görev alan John McClane, Noel gecesi evlilikleri pek iyi gitmediği için karısı Holly’le arasını düzeltmek amacıyla Los Angeles’a gelir. Karısı çalıştığı şirketin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’dadır. John partiye katılmak için plazaya gider ve kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu sırada Alman teröristler binayı kuşatır ve içerideki insanları rehin alır. Plazada rehin alınmayan tek kişi John’dır ve eşiyle, eşinin iş arkadaşlarını kurtarması gerekmektedir.

Bruce Willis, Bonnie Bedelia ve Reginald Veljohnson gibi isimlerin yer aldığı film, Willis’in dünya çapında tanınmasını sağlamıştır, Roderick Thorp’un eserinden ilham alınmıştır ve yönetmen koltuğunda John McTiernan oturmuştur.

24. Siyah Giyen Adamlar (IMDB: 7,3/10)

Siyah giyen adamlar olarak nitelendirilen K ve J, gizlilik içinde çalışan gayri-resmi hükumet kurumu için çalışan kişilerdir. K ve J, dünyaya diğer gezegenlerden gelen misafirlerin hayatını gözler. Hep siyah giyinirler ve amaçları dünyayı, pisliklerden temizlemektir ve bunu yaparken hafıza silme aleti, lazerli tabancalar gibi son teknoloji ürünlerini kullanırlar.

1997 yılında tamamlanan ve Lowell Cunningham’ın eserinden ilham alınan filmin yönetmenliğini Barry Sonnenfeld yaparken başrollerde Will Smith ve Tommy Lee Jones yer alıyor.

25. Ajan Cody Banks (IMDb: 5,1/10)

15 yaşında bir lise öğrencisi olan Cody Banks, CIA ajanları için düzenlenen bir yaz kampına katılır ve kampı başarıyla tamamlar. Kamptan sonra CIA’de gençlere ayrılmış bölümde işe başvurur ve bundan sonra hayata gündüzleri öğrenci, geceleri ise ajan olarak devam edecektir.

Frankie Muniz, Hilary Duff, Angie Harmon gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Harald Zwart oturuyor.

26. Wanted (IMDb: 6,7/10)

Wes, babasının mesleğini devam ettirmek istemektedir ancak bu basit bir meslek değildir; babası bir kiralık katildir! Babası gibi başarılı bir kiralık katil olabilmek için Fox ve Sloan isimli iki başarılı kiralık katilden mesleğin inceliklerini öğrenmeye çalışır. Angelina Jolie’nin dövüş sahnelerindeki başarısıyla adından bahsettiren film, aynı zamanda Red One Digital kameranın kullanıldığı ilk film olma özelliğini de taşıyor.

Timur Bekmambetov’un yönetmenliğini üstlendiği 2008 yapımı filmin başrolünde Angelina Jolie yer alırken, oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor.

27. Kod Adı: Olympus (IMDb: 6,5/10)

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olarak çalışan Mike Banning, gizli bir güvenlik ajanıdır. Bir gün Amerikan Başkan’ı ve eşi davete giderken yolda kaza geçirirler. Banning’in ikisinden birini kurtarma şansı vardır ve o da Başkan’ı seçer. Ancak bu tercihi yüzünden bir anda görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Bir zaman sonra işler yolunda gitmez ve Başkan teröristler tarafından Beyaz Saray’da rehin alınmıştır. Bu işi çözebilecek tek kişi de Banning’tir.

Gerard Butler, Aaron Eckhart ve Morgan Freeman gibi isimlerin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua oturuyor.

28. Görevimiz Tehlike: Yansımalar (IMDb: 8,2/10)

Görevimiz Tehlike’nin 6. devam filmi olan Yansımalar’da ajanımız Ethan Hunt, CIA ile sorunlar yaşar ve bu nedenle de CIA’in kara listesine adı yazılır. Ancak bu uzaklaştırma çok uzun sürmeyecektir çünkü tüm insanlığı ilgilendiren bir tehlike yaklaşmaktadır ve bunu durdurabilecek kişi Hunt ve ekibidir.

27 Temmuz 2018’de vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Christopher McQuarrie otururken, oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Henry Cavill, Rebecca Ferguson gibi isimler yer alıyor.

29. Gece ve Gündüz (IMDb: 6,3/10)

June, kız kardeşinin düğünü için hazırlıklara yardım eden, yalnız ve güzel bir kadındır. Şans eseri gizli bir ajan olan Milner ile karşılaşırlar. June her ne kadar tekdüze bir yaşam sürse de Milner ile karşılaşması hayatına renk katar. İkili ne yaparsa yapsın bir şekilde hep bir araya gelirler.

Başrollerini Tom Cruise ve Cameron Diaz’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor.

30. Kızıl Serçe (IMDb: 6,6/10)

Dominika’nın hayatı annesi ve baleye olan tutkusundan ibarettir. Geçirdiği bir kaza sonucunda en büyük tutkusu olan baleyi bırakmak zorunda kalan Dominika’nın bir anda hayatta hiçbir amacı kalmaz. Kazadan sonra Dominika gibi yetenekli kızları toplayıp onlara zihinlerini nasıl bir silah gibi kullanabileceklerini öğreten bir örgüt olan Sparrow School’a katılır. Ancak Dominika eğitimini tamamladıktan sonra bir anda her şey değişir ve kendisine güvenebileceği tek kişi olan CIA ajanı Nathaniel ile birlikte doğru yolu bulmaya çalışır.

Yönetmenliğini Francis Lawrence’ın üstlendiği filmin başrolünde Jennifer Lawrence yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts gibi isimler yer alıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like