2019’da yepyeni dizilerin başlayacak olmasının yanı sıra birbirinden iddialı diziler yeni bölümleri ile bizlerle olmaya devam edecek ancak 2019’da aramıza veda edecek de birçok popüler dizi bulunuyor. Artık arkadaşlarımızdan biri gibi gördüğümüz, evin insanları kadar simaları tanınmış olan dizi karakterleri bizlere 2019’da veda edecek. İçlerinde Game of Thrones, The Big Bang Theory, Orange is the New Black gibi televizyon sektöründe oldukça başarı yakalamış diziler de bulunsa da, şimdi onlara veda etme zamanı.

1. Orange is the New Black

IMDb puanı 8,3 olan dizinin aynı zamanda birçok ödülü ve adaylıkları bulunuyor. Piper Kerman’ın hapishanede iken kendi başından geçenlerden esinlenerek yazdığı kitaptan uyarlanan dizide, Piper üniversitede tanıştığı bir adamın uyuşturucu taşıma muhabbetinden dolayı hapis cezası alır ve kendi isteğiyle teslim olur. Hapishane hayatına başlarda uyum sağlayamayan Piper, zamanla bambaşka birine dönüşür. Netflix’te yayınlanan dizi 2019’da 7. sezonuyla son kez izleyici karşısında olacak.

2. Elementary

CBS kanalında yayınlanan ve 7. sezonu ile izleyicilere veda olacak Elementary dizisinde dram ve polisiye bir arada yer alıyor. Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve polisiye edebiyatında en önemli yerlerden birine sahip olan Sherlock Holmes karakterinin kadın versiyonu ile mi tanışmak istiyorsunuz? Dizi her ne kadar final verecek olsa da eski bölümleri izlemeye değer.

3. The Deuce

The Wire gibi projelerde yer alan David Simon’ın projesi olan The Deuce’un başrolünde James Franco yer alıyor. HBO kanalında 3 sezonluk bir hayatı olan dizide 70’li yıllarda yükselen seks endüstrisi işleniyor. Franco dizide porno endüstrisinin patronu, baronu olarak karşımıza çıkıyor.

4. The Affair

Orta bir ceset ve bir katil olsa da bunların kim olduğunu güzel bir kadın olan Alison’ın polise ifade vermesi ile öğrenmeye çalışıyoruz. Olayları en başa sardığımızda ise Cole ile evli olan Alison’ın, Helen ile evli Noah’la yasak aşkına tanıklık ediyoruz. Showtime kanalının dizisi olan The Affair, 5. sezonuyla 2019’da aramızdan ayrılan dizilerden biri.

5. The Big Bang Theory

Televizyon dünyasının oldukça sevdiği bir karakter olan Sheldon ile ev arkadaşı Leonard’ın arkadaş çevresi ve kız arkadaşları ile stres atmak için izleyebileceğiniz alternatif bir dizi olan The Big Bang Theory, dizi sektöründe birçok ödülü toplamasının ardından 12. sezonunda CBS kanalında sevenlerine veda ediyor.

6. Broad City

New York’ta yaşayan Abb ile Ilana isimli iki yakın dost olan kadınların hayatlarının anlatıldığı Broad City, tam bir absürt komedi. Comedy Central’da yayınlanan dizide karakterlerimiz Abb ve Ilana’nın maceraları 5. sezon ile birlikte 2019’da bitiyor.

7. Crazy Ex-Girlfirend

Emmy’de prime time’da en iyi dizi ödülünü alan Crazy Ex-Girlfriend’de adından da anlaşıldığı üzere bir yaz kampında Josh adında romantik bir birliktelik yaşayan Rebecca, 10 yıl önce onu terk eden Josh’a 20’li yaşlarına gelmesine rağmen hala takıntılı derecede aşıktır. Yıllar sonra Josh ile karşılaşan Rebecca, her şeyini bırakarak Josh’ın peşinden gidecektir. The CW’de yayınlanan dizi 4. sezonunda final veriyor.

8. Easy

Netflix’de yayınlanan Easy, oyuncu kadrosunda Orlando Bloom, Dave Franco, Malin Akerman gibi isimleri barındırıyor. 3. sezonu ile aramızdan ayrılacak olan dizide Şikago’da yaşamakta olan bir grup insanın günümüz aşk, teknoloji, cinsellik ve kültür kavramlarını sorgulayışını anlatıyor.

9. Game of Thrones

Dizi sektörünün belki de hiçbir zaman unutamayacağı bir dizi olan Game of Thrones, her açıdan birçok ilke de imza atarak yayınlandığı günden itibaren oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip. 2011’de yayınlanmaya başlayan dizi o seneden beri birçok ödülü toplamayı başardı ve Game of Thrones, HBO kanalında 8. sezonuyla sevenlerine veda ediyor.

10. Gotham

Fox’ta yayınlanmakta olan Gotham, 2019’da 5. sezonu ile televizyon tarihinin tozlu raflarına kaldırıyor. Dizide Bruce Wayne’in ailesinin katilini bulmak için görevlendirilen dedektif James Gordon’ın bu görev ile birlikte Gotham’ın kirli yüzüyle tanışması anlatılıyor.

11. Homeland

İsrail dizisi olan Hatufim yani Savaş Mahkumları’ndan ilham alınarak geliştirilen Homeland, Showtime’da 8. sezonu ile sevenlerine veda ediyor. Homeland, politik bir gerilim dizisi ve bipolar kişilik bozukluğu olan CIA ajanı Carrie Mathison’ın ABD askeri Nicholas Brody’nin El Kaide ile birlikte işgüzarlık yaptığını düşünmesi işleniyor.

12. iZombie

Televizyon sektöründe The Walking Dead’den sonra yapımcılar cesaretlenmiş ve zombi dizilerine yoğunlaşılmıştı. iZombie de bu dönemde The CW’de yayınlanmaya başlayan bir zombi dizisi. Zombiye dönüşen Liv, bir tıp öğrencisidir ve karnını doyurmak için de tıp sektöründe bir iş bularak insanların beyinlerini yemeye başlar.

13. Jane the Virgin

Bekaretini koruma yemini eden Jane, bu sebeple evlenene kadar erkek arkadaşıyla birlikte olmamaya karar verir. Ancak bir gün kontrol yaptırmaya giden Jane, doktorun ona tüp bebek tedavisi uygulamasıyla hamile kalır ve erkek arkadaşı Michael bu olay karşısında başkasının bebeğini büyütmek istemediği için Jane’i terk eder. Jane’in hayatı bir anda pembe dizilere dönecektir. The CW’da yayınlanan dizi, 5. sezonu ile sevenlerine veda ediyor.

14. Killjoys

Syfy kanalında 5. sezonuyla 2019’da aramızdan ayrılacak olan bir başka dizi de Killjoys. Dizide galaksiler arası savaş başlamasıyla bu savaş sırasında sivillere zarar veren suçluları yakalamaya çalışan üç kelle avcısının maceraları anlatılıyor.

15. Mr. Robot

Çocukluğundan beri aile içinde şiddete maruz kalan Elliot, bir siber güvenlik firmasında çalışmaktadır. Bilgisayar konusunda yetenekli olan Elliot, geceleri işten sonra sevdiği insanlara zarar verenlere bilgisayar üzerinden zarar vermeye çalışıyordur. Bir gün bir hacker grubu Elliot’ı kendi gruplarına almak ister ve her şey böyle başlar. USA’de yayınlanan dizi 4. sezonu ile final veriyor.

16. Shadow Hunters

18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlar ile mücadele eden Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenen bir genç kızın hayatı bu bilgi ile birlikte tamamen değişir. Dizi 3. sezonu ile birlikte finale gidiyor.

17. Transparent

Netflix’e rakip olarak Amazon da dizi ticaretine atılmış ve Transparent’ı ortaya çıkarmıştı. 5. sezonu ile aramıza veda edecek olan Transparent’da bir aile babası olan adam, yıllardır kendini kadın gibi hissetmektedir. Bir akşam yemeğinde bunu konuşmak için çocuklarını evine çağırır ancak çocukları oldukça bencil insanlardır.

18. Unbreakable

Netflix dizilerinden olan Unbreakable, 4. sezonda sevenlerine veda ediyor. Unbreakable’da bir papazın dört kadını kıyamet koptu iddiası ile kandırıp onları bir mahzene kapatması işleniyor. Bir polis baskını ile 15 yıl sonra kurtarılan kadınlar, bir televizyon programına çıkıyor ve kadınlar için yardım toplanıyor. Toplanan yardımlardan sonra Kimmy, New York’ta kalmaya karar veriyor ve 15 yıl geride kaldığı hayatı yakalamaya çalışıyor.

19. Veep

HBO’nun sevilen dizilerinden ve 7 sezondur bizimle birlikteydi. Selina Mayer, eski bir senatör iken artık başkan yardımcısıdır. Siyaset için oldukça masum olan Mayer, dönen entrika dolu oyunlardan sıyrılarak kendini kabul ettirme çabasında olan bir kadındır.

20. You’re the Worst

Jimmy’nin eski sevgilisi Becca’nın düğününde tanışan Gretchen ve Jimmy, birbirlerine her ne kadar kötü gelseler de birlikteliklerini devam ettirmelerini anlatıyor. FX’da yayınlanan dizi 5. sezon ile birlikte final veriyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like