Disney+, Rick Riordan’ın dünya genelinde oldukça beğeni toplayan Percy Jackson and the Olympians serisini diziye uyarlayacağını duyurdu! 12 yaşındaki yarı tanrı Percy Jackson’ın fantastik hikâyesini takip edecek Percy Jackson and the Olympians; gök tanrısı Zeus’un yıldırımını çalmakla suçlanan Jackson’ın serüvenini merkezine alacak. Diziyi özellikle gençleri ve genç yetişkinleri hedefleyen “destansı bir macera dizisi” olarak tanımlayan Disney+, hayranlarına müjdeyi Rick Riordan aracılığıyla açıkladı.

 

Dizi, Riordan’ın kahramanı Percy Jackson’ın ekranlara ikinci kez taşınması olacak. 2010 yılında Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Kevin McKidd, Rosario Dawson, Sean Bean ve Catherine Keener’ın gibi isimleri bir araya getiren Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief filmini, 2013 yılında çıkan Percy Jackson: Sea of Monsters filmi takip etmişti.

Serinin yaratıcısı Rick Riordan, Jon Steinberg (Black Sails) ile birlikte pilot senaryoyu yazacak. James Bobin (The Mysterious Benedict Society) ise dizinin yönetmenliğini üstlenecek. The Mandalorian, The Book of Boba Fett, Obi-Wan Kenobi ve Ashoka, Loki, Moon Knight, High School Musical: The Musical, Doogie Kamealoha, M.D. ve daha birçok diziyle Disney+ sektördeki yerini günden günde sağlamlaştırıyor. Bugün Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 42 ülkede yaz aylarında hizmet sağlamaya başlayacağını açıklayan platform, Netflix’in tahtını sallamaya en yakın aday konumunda.

Bir yanıt yazın
You May Also Like