in

Amazon Prime Filmi Foe’nun Çekimleri Başladı

Amazon Studios’un haklarını 30 milyon dolar karşılığında aldığı gerilim filmi Foe’nun çekimleri başladı. Lion (2016) ve Top of the Lake (2013) filmlerinin yönetmeni Garth Davis, filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleniyor. Filmin senaryosunda Davis’e eşlik eden isim ise 2018’de yayımlanan aynı isimli kitabın yazarı Iain Reid. Son olarak I’m Thinking of Ending Things kitabının Charlie Kaufman tarafından sinemaya uyarlamasında senarist olarak görev yapan Reid, yine benzer bir görev üstleniyor.

Filmin başrollerinde dört Oscar adaylığı ile son dönemin dikkat çeken oyuncularından Saoirse Ronan, Normal People ile öne çıkan Paul Mescal ve de Amazon’un oldukça beğeni toplayan dizisi The Underground Railroad’un yıldızı Aaron Pierre yer alıyor. Filmin yapımcılığını Kerry Kohansky-Roberts, Garth Davis, Emile Sherman, Iain Canning, Iain Reid ve Samantha Lang üstleniyor.

Filmde bizi neler bekliyor?

Film, şirketlerin gücünün ve çevresel bozulmanın gezegeni harap ettiği yakın bir gelecekte geçiyor. Junior (Mescal) ve Hen (Ronan),  izole çiftliklerinde yalnız bir hayat yaşayan genç bir çifttir. Bir gece OuterMore adlı bir havacılık şirketinde çalışan Terrance (Pierre) adında bir yabancı kapılarını çalar. Terrance, Junior’ın Dünya yörüngesinde dönen büyük ve deneysel bir uzay istasyonu olan Installation’a seyahat etmek için seçildiğinin haberini verir. Ayrıca Terrance, bu iki yıllık seyahatte Junior’ın biyomekanik bir kopyasının Hen ile birlikte kalacağını belirtir. Junior ve Hen, geri dönüşü olmayan bir yol ayrımı ile karşı karşıya kalır.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

MUBI’de Günün Filmi: Les Deux Amis (2015)

Disney+’a Percy Jackson Dizisi Geliyor