6. Ramona Ausubel – Periler Ülkesi (Fairyland)

ramona-ausubel

Son zamanların popüler edebiyat projesi Territory’de yayınlanan bu hikaye, mitolojik karakterlerin yalnızca iyi kalpli olanlarının yaşadığı hayali bir ülkeyi anlatıyor. “Ah keşke…” dediğinizi duyar gibiyiz.

7. Onyinye Ihezukwu – Şimdi de Şu Olayı Ele Alalım (Now Let’s Consider This Case)

onyinye-ihezukwu

Bir yandan çılgın, bir yandan da mükemmel olan bu hikaye, bir alışveriş merkezinde Tanrı, seks ve dedikodu hakkında konuşan bir grup kadını ele alıyor. Hanımlar, daha fazlasını söylememize gerek var mı?

8. Diane Cook – İnsan Doğaya Karşı (Man V. Nature)

diane-cook

Hafta sonu balık tutmayı mı planlıyorsunuz? Ya da arkadaşlarınızla bir tekne turu mu planladınız? Gitmeden önce bu hikayeyi okumanızı tavsiye ederiz; zira bir teknede 3 adamın başına neler gelebileceğini çok çarpıcı bir biçimde anlatmış.

9. Sherman Alexie – Neyi Rehin Verirsen, Onu Kurtarırım (What You Pawn I Will Redeem)

Amerikalı evsiz Jackson Jackson, bir tefeci vitrininde rastladığı rütbe ikonunun babaannesine ait olduğunu iddia ediyor. Hikayenin geri kalanında ise o ikonu geri almak için uğraşıyor.

10. Deb Olin Unferth – Sempatik (Likeable)

deb-olin

Arkadaşlarınızla geçireceğiniz uzun hafta sonları tabii ki de eğlencelidir, ama eğlenceli olduğu kadar yorucu da olabilir.Bu hikaye ise, dinlenmek ve yalnız kalmak istediğiniz anlar için ideal. Kaynak Flavorwire

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like