Ünlü film yönetmeni Zack Snyder’in zombi konulu filmi “Army of the Dead” 21 Mayıs’ta Netflix’te vizyona girecek.

Zach Snyder’ın bu yıl ortaya koyduğu tek film “Justice League” olmayacak. Netflix Pazar günü, yönetmenin uzun süredir beklenilen zombi filmi “Army of the Dead”i 21 Mayıs’ta yayınlayacağını duyurdu.

Yönetmen, haberi Pazar günü filmin resmi afişi ile birlikte Twitter üzerinden duyurdu ve Perşembe günü dizinin bir fragmanının geleceğini ekledi.

“Army of the Dead” ilk olarak 2008 yılında Universal Studios ve Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği ve Matthijs van Heijningen Jr.’ın yönettiği 2004 yapımı “Dawn of the Dead”in devamı olarak duyuruldu. Bununla birlikte, proje hiçbir zaman ortaya çıkmadı ve Ocak 2019’da Netflix tarafından satın alındı ​​ve Snyder yönetmenliğe katıldı. Snyder ayrıca Shay Hatten ve Joby Harold ile birlikte kendi hikayesine dayanan senaryoyu yazdı.

“Army of the Dead”, bir zombi salgını sırasında bir Las Vegas kumarhanesinde soygun girişiminde bulunan bir grup paralı askeri konu alıyor. Filmde Scott Ward rolünde Dave Bautista, Kate Ward rolünde Ella Purnell, Cruz rolünde Ana de la Reguera, Frank Peters rolünde Garret Dillahunt, Mikey Guzman rolünde Raúl Castillo, Vanderohe rolünde Omari Hardwick, Marianne Peters rolünde Tig Notaro, Lily rolünde Nora Arnezeder rol alıyor.

Ek olarak, yayın devi Netflix Eylül ayında ‘The Army of the Dead’in bir ön filmine de yeşil ışık yaktığını ve anime dizisi The Army of the Dead: Lost Vegas’ı yayınlayacağını duyurdu.

Grimme Ödülü sahibi Schweighöfer, ön filmin hem yönetmen koltuğuna oturacak hem de başrolünde yer alacak. Film, Army of the Dead  karakteri “Ludwig Dieter”i takip edecek. Army of the Dead senaryosunun yazarlarından Shay Hatten,  anime dizisinin yanı sıra ön bölümü de yazacak. Film Almanya’da The Stone Quarry’den Deborah Snyder, Zack Snyder ve Wesley Coller ve Pantaleon Films’den Schweighöfer ve Dan Maag tarafından çekilecek.

“Army of the Dead”, eşi Deborah Snyder ve yapım ortakları Wesley Coller ile birlikte kurduğu Snyder’ın yapım şirketi The Stone Quarry tarafından üretiliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like