“The Journalist”, 2019’da sinema ekranlarına çıktığında Japon sinemasını sallamıştı. Film, yazar Isoko Mochizuki’nin aynı isimdeki “The Journalist” kitabından uyarlanmıştı. Film, babasının intihatının arkasındaki sebebi aramakta kararlı olan Erika Yoshioka ve başından geçenleri anlatıyor. Ancak çok geçmeden gerçeğin onun hayatını tamamen değiştirebileceğini fark ediyor. Bu sefer diziye uyarlanan hikayeyi heyecanla takip ediyoruz.

Netflix’in yeni dizisi, Japon hükümetinin en üst seviyelerine ulaşan bir yolsuzluk davasını araştıran bir gazeteciyi konu alıyor.

Bu yeni dizi, “modern Japon toplumundaki sorunları ortaya çıkarmak için çabalayan” ve haber medyasında “başına buyruk” olarak bilinen Anna Matsuda adlı bir gazeteciye odaklanıyor.

“Anna Matsuda” kimdir?

“Touto Gazetesinde çalışan Anna Matsuda, her hikayenin derinliklerine inmek ve gerçeği keşfetmek için güçlü inançlarını kullanan, son derece saygın ve itibar sahibi bir gazetecidir. Bir takım siyasi suçlarla ve modern Japon toplumunun skandallarıyla karşı karşıya kalan Anna, ulusunu kasıp kavuran yolsuzluğu ifşa etmeyi birinci önceliği haline getiriyor.”

Oyuncu kadrosunu kimlerden oluşuyor?

“The Journalist” dizisinin başrollerinde Ryoko Yonekura, Go Ayano ve Ryusei Yokohama yer alacak.

Ryoko Yonekura, Yokohama’lı, popüler bir Japon aktris ve modeldir.  46 yaşındaki oyuncu kariyerine 2000 yılında başladı ve en çok bilinen projeleri Doctor X (2012) ile The Negotiator (2010) ve Sakura no Sono (2008) ile tanınıyor.

“The Journalist” 13 Ocak tarihinde Netflix’te yayınlandı. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like